شکایت از اپل بابت کاهش سرعت آیفون های قدیمی

شکایت از اپل بابت کاهش سرعت آیفون های قدیمی

پیش تر گفتیم که اپل رسماً اعتراف کرد پس از عرضه مدل های جدید به طور عمدی اقدام به کاهش سرعت آیفون های قدیمی کرده. حالا همین مسئله تبدیل به بهانه ای برای شکایت از این شرکت شده است.

شکایت مذکور توسط دو کاربر و در دادگاه ایالتی کالیفرنیا به ثبت رسیده. آنها مدعی هستند که اقدام اپل در کاهش سرعت و در نتیجه کاهش بازده پردازشی آیفون ها نقض قرارداد کاربر و تولید کننده به حساب می آید، چرا که این شرکت پیش از چنین اقدامی نسبت به اطلاع رسانی و کسب رضایت مشتریان خود اقدام نکرده است.

البته ادعای شاکیان از یک جهت غیر واقعی است، چرا که آنها دلیل این کاهش سرعت را تنها به عرضه یک آیفون جدیدتر نسبت داده اند، در حالی که اپل پیش تر اعلام کرده بود که این اقدام به دلیل ضعف باتری آیفون های قدیمی تر در اثر مرور زمان و به جهت جلوگیری از کرش کردن یا تخلیه بیش از اندازه شارژ صورت گرفته است. ضمن این که تجربه نشان داده تعویض باتری آیفون های قدیمی باعث می شود این کاهش سرعت به حالت اولیه بازگردد.

دو فرد شکایت کننده همچنین درخواست کرده اند که این شکایت در موضع ملی مطرح شده و شامل تمام آیفون های قدیمی تر از نسخه ‌های ۲۰۱۷ شود. بدین صورت شاکیان به طور خودکار به چند میلیون نفر افزایش پیدا خواهند کرد.

لازم به یادآوری است که تغییر مورد بحث در ماه ژانویه ۲۰۱۷ و چندی پس از عرضه سراسری نسخه جدید سیستم عامل iOS اعمال شد. دلیل آن نیز شکایت ها و اعتراضات متعدد مبنی بر کرش کردن یا خاموش شدن نا به هنگام آیفون های قدیمی تر پس از آپدیت به آخرین نسخه سیستم عامل بود.

گرچه به نظر اقدام اپل کاملاً منطقی و ناگزیر بوده، اما عدم اطلاع رسانی صحیح (یا بهتر بگوییم مخفی کاری مقامات این شرکت) در این موضوع سبب ایجاد نارضایتی زیادی در میان کاربران شده و حتی راه را برای شکایت از کمپانی ساکن کوپرتینو هموار کرده است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato