همه چیز درباره آیفون 13
بلو اوریجین اطلاعات کاملی را از آخرین آزمایش فضاییش منتشر کرد

بلو اوریجین اطلاعات کاملی را از آخرین آزمایش فضاییش منتشر کرد

«بلو اوریجین» در آخرین پرتاب آزمایشی موشک «New Shepard» علاوه بر کپسول «Crew Capsule 2.0» محموله های تجاری دیگری را نیز به فضا ارسال کرد.

این پرتاب در ساعت ۱۰:۵۹ دقیقه بیست و یکم آذر از پایگاهی واقع در غرب تگزاس صورت گرفته و طی آن اقلام مختلفی از جمله آثار هنری و تجهیزات پزشکی طی پرواز ۱۱ دقیقه ای در ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از موشک جدا شده اند.

حداکثر سرعت کپسول هنگام پرتاب به ۳۲۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و طی فرود نیز سرعتی بالغ بر ۴۵۸۲ کیلومتر بر ساعت را تجربه کرده است.

یکی از محموله های موجود در این کپسول مانکنی به نام «Mannequin Skywalker» بوده که به ابزارهایی برای تست پرواز مجهز شده است.بلو اوریجیناین کپسول شامل ۱۲ ابزار آزمایشی از موسسات مختلفی بوده که عبارتند از :

پلتفرم تحقیقاتی JANUS :  آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه «جان هاپکینز» این ابزار نظارتی را برای مطالعه شرایط پرواز زیر مداری در داخل و خارج کپسول توسعه داده است.

ابزار تحقیقات سلولی در گرانش ضعیف (CRExIM): هدف از این آزمایش مطالعه اثرات بی وزنی بر فرایندهای سلول های T است که در سیستم ایمنی بر علیه عفونت ها مبارزه می کنند.

ابزار تحقیقاتی جاذبه صفر Glow: این ابزار که توسط دانشگاه «پوردو» و مدرسه «کامبرلند» توسعه داده شده به دنبال پاسخ به این سوال است که آیا کرم های شب تاب در فضا نیز نورافشانی می کنند یا خیر.

این آزمایش از طریق ترکیب مواد شیمیایی زیستی تابناک در جاذبه صفر و ثبت نتایج آن از طریق یک دوربین صورت می گیرد. Crew Capsule 2.0DCS: این ابزار توسط دانش آموزان یک آموزشگاه توسعه داده شده و شامل یک میکروکنترلر «آردوینو نانو» و سنسوری است که بر محیط کپسول نظارت می کند.

آزمایش بیان ژن ها طی رشد تومور: بیان ژن فرایندی است که در آن اطلاعات درون ژن استفاده می‌شود تا یک محصول کاربردی از آن بدست آید. مراحل مختلفی را می‌توان برای فرایند بیان ژن در نظر گرفت که عموماً شامل رونویسی، اتصال RNA، ترجمه و تغییرات بعد از ترجمه یک پروتئین می‌باشد.

در این آزمایش یک «RNAlater» به فلاسک حامل ها سلول های «استئوسارکوما»تزریق شده و تغییرات آنها از طریق روش «RT-PCR» تجزیه و تحلیلی شده اند.

ابزار ساکشن تکامل یافته در جاذبه صفر: این دستگاه جراحی توسط دانشگاه پوردو توسعه یافته و هزینه آن نیز از طریق برنامه فرصت های پرواز ناسا فراهم شده است.

هدف این دستگاه آزمایش سیستمی برای درمان هموتوراکس یا تجمع خون در حفره جنبی در جاذبه صفر بوده و  با مکش هوا خون جمع شده در ریه را خارج می کند.

اگرچه پرتاب های آزمایشی این کمپانی موفق آمیز بوده اما مدیر ارشد این شرکت اعتقاد دارد که برای آغاز سفرهای توریستی فضایی به دوسال زمان نیاز دارند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato