از نوکیا به رزبری پای: وقت چای است

از نوکیا به رزبری پای: وقت چای است

از نوکیا به رزبری پای: وقت چای است

اخیراً یک برنامه‌ی تلویزیونی انگلیسی به شرکت تولیدکننده‌ی محصولات تعاملی، سفارش تولید یک دستگاه چایساز خاص را داده که از هوش مصنوعی بهره ببرد. از این رو شرکت Running in the Halls دستگاهی ساخته که می‌تواند با مجری این برنامه از طریق یک موبایل نوکیا‌ی قدیمی صحبت کرده و بر اساس همین صحبت‌ها چای ایده‌آل وی را تهیه کند.

ربات چای‌ساز
اجزای اصلی تشکیل دهنده‌ی R2Tea2

این طراحی که R2-Tea2 نام دارد ابتدا حال مجری برنامه را می پرسد و بر اساس جواب‌های وی، صحبت دوطرفه را ادامه می‌دهد.

ربات چای‌ساز ۲
R2Tea2 در خدمت‌رسانی حاضر است. حالتان چطور است؟

پس از انجام این سوال و جواب‌ها، هوش مصنوعی دستگاه یاد شده می‌تواند نوشیدنی دلخواه مجری را فراهم آورد. برای مثال اگر مجری خسته باشد ، چای او را پر رنگ تر می‌ریزد یا اگر او در گاراژ حضور داشته باشد لیوانی نشکن را انتخاب می‌کند.

شرکت Running in the Halls برنامه‌ی پایتون این دستگاه را روی یک کامپیوتر کوچک رَزبری پای نوشته است.

ربات چای‌ساز ۳
سطح شیبدار و نوار نقاله یاد شده در این تصویر مشخص است

R2-Tea2 ‌می‌تواند با استفاده از صفحه‌‌ی شیب‌دار از میان چند فنجان یکی را انتخاب کرده و آنرا با استفاده از نوار نقاله‌ای موتوری به یک دست روباتیک نزدیک می کند.

پس از آن این دست فنجان را برداشته و آنرا نگه می دارد. در همین حال دستگاه آب را به جوش آورده و در فنجان مورد نظر می‌ریزد. اگر در پرسش و پاسخ‌های قبلی انتخاب کرده بودید که شیر به آن اضافه گردد، دستگاه بعد از اضافه کردن چای به آب جوشیده، تصمیم شما را لحاظ می‌کند.

ربات چای‌ساز ۴
متناسب با سلیقه‌ی شما، چای کیسه‌ای متفاوتی انتخاب خواهد شد

استفاده‌ی خلاقانه‌ی این شرکت از موبایل قدیمی نوکیا، مینی کامپیوتر رَزبری پای در این محصول ترکیبی عجیب و بامزه را شکل داده است که می‌تواند نوید خلاقیت‌های مشابهی در زمینه تولید چنین دستگاه‌هایی را نتیجه دهد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل