تنها قمر زمین به پایگاه تبلیغاتی ژاپنی ها بدل می شود

تنها قمر زمین به پایگاه تبلیغاتی ژاپنی ها بدل می شود

برخی از استارتاپ ها ایده های عجیبی دارند که گاه هرگز به مرحله اجرا نمی رسد. در یکی از عجیب ترین آنها استارتاپ ژاپنی «Ispace Inc» اعلام کرده که در پی تأمین سرمایه ۹۰ میلیون دلاری برای ساخت یک بیلبورد پیشرفته دیجیتالی برای تبلیغات روی سطح ماه است.

Ispace Inc چه زمانی و چگونه ایده خود در سطح ماه را اجرا می کند؟

این شرکت قصد دارد دو فضاپیمای بدون سرنشین را در سال های آتی به سمت ماه ارسال کند؛ یک ارسال در سال ۲۰۱۹ انجام می شود که طی آن فضاپیمایی به مدار ماه ارسال می شود و در سال ۲۰۲۰ نیز یک فضاپیما را روی ماه فرود می آورد. بدین ترتیب زیرساخت های لازم برای کسب و کار تبلیغات این شرکت در سطح تنها قمر زمین فراهم می شود.

بیلبورد مذکور باید بسیار پر نور تر از سایر اجرام فضایی باشد تا بتوان آن را از روی زمین مشاهده کرد.

پس از آماده سازی بیلبورد در سطح ماه، شرکت ها می توانند برای مدت زمان مشخصی آن را اجاره کنند و تبلیغاتشان را نمایش دهند. بدین ترتیب از روی زمین می توان لوگوی کمپانی های تبلیغ کننده را مشاهده نمود. البته این بیلبورد باید بسیار پر نور تر از سایر اجرام فضایی باشد تا بتوان آن را با تلسکوپ از روی زمین مشاهده کرد.

«تاکشی هاکامادا» مدیر اجرایی Ispace Inc معتقد است با توجه به اینکه در آینده انسان ها به سمت ستارگان دیگر خواهند رفت نیاز به ایجاد فرصت های اقتصادی در فضا اجتناب ناپذیر است.

چه کمپانی هایی قصد سرمایه گذاری در طرح تبلیغاتی Ispace Inc را دارند؟

در حال حاضر برخی از شرکت های مطرح ژاپنی از جمله هواپیمایی ژاپن، بانک توسعه ژاپن و شرکت سرمایه گذاری سیستم پخش تلویزیونی توکیو برای سرمایه گذاری در Ispace Inc علاقه نشان داده اند.

Ispace Inc چه اهداف دیگری را برای چشم انداز خود تعریف کرده است؟

اهداف Ispace  تنها به ساخت بیلبورد در ماه خلاصه نمی شود. این کمپانی قصد دارد از سال ۲۰۲۱ کاوش گری را به ماه ارسال کند تا به جستجوی آب در سطح آن بپردازد. پس از کشف این مایع حیاتی، قرار است هیدروژن مورد نیاز برای تهیه سوخت مورد استفاده سکونتگاه های انسانی در سطح ماه فراهم شود.

این شرکت در چشم انداز سال ۲۰۴۰ خود زندگی انسان ها در سطح ماه و بهره بردن از منابع آن را تعریف کرده است.

اگر در مورد زندگی در سطح ماه کنجکاو هستید، پیشنهاد می کنیم مطلب دیجیاتو در مورد زندگی روی ماه از نظر کارشناس ناسا را از دست ندهید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato