بعد از هشت سال نرم افزار ویرایش عکس Darktable برای ویندوز منتشر شد

اگر به دنبال یک جایگزین ارزان تر نرم افزار ادوبی لایتروم هست تا عکس های خام را ویرایش کنید یک خبر خوب برای تان داریم: نرم افزار Darktable که پیشتر در دسترس کاربران مک و لینوکس قرار گرفته بود، بعد از نزدیک به ۸ سال راهش را به ویندوز نیز پیدا کرد.

چند روز پیش Darktable به نسخه ۲.۴ آپدیت شد و برای اولین شاهد پورت برنامه برای ویندوز بودیم. البته نسخه ویندوز همچنان باگ داشته و فعلا ویژگی هایی همانند پشتیبانی از پرینت را ندارد اما با توجه به گفته های تیم توسعه دهنده، برنامه قابل استفاده است و در آینده ویژگی های بیشتری به این نسخه اضافه می شود.

جدا از پورت برنامه برای ویندوز، ورژن ۲.۴ تغییراتی را هم به خود دیده است؛ حذف محدودیت ISO 51200، ماژول جدید برای حذف مه و رفع باگ ها از جمله ویژگی های جدید نسخه ۲.۴ به شمار می روند. نسخه ویندوز برنامه همانند ورژن  لینوکس و مک رایگان بوده و حجمی معادل ۶۱.۵ مگابایت دارد.

Darktable را می توانید از سایت Github دانلود کنید. بد نیست بدانید این نرم افزار متن باز ابتدا سال ۲۰۰۹ برای لینوکس و مک انتشار یافت. برنامه با توجه به اینکه به کاربر اجازه می دهد پردازش های غیر مخرب روی عکس های خام، به خصوص در مقیاس بزرگ، انجام دهد با استقبال کاربران مواجه گشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟