از سال 2018 کتابخانه کنگره آمریکا تمام توییت های ارسالی را بایگانی نمی کند

با وجود اینکه از سال ۲۰۱۰ کتابخانه کنگره آمریکا تمام توییت های ارسالی کاربران را آرشیو می کرد ولی آن ها تصمیم دارند تا در سال آینده برای بخش بایگانی نوشته های توییتر محدودیت هایی ایجاد کنند. از روز نخست ۲۰۱۸ تنها نوشته هایی با موضوعات خاص و توییت هایی پیرامون بعضی اتفاقات مهم همانند انتخابات بایگانی می شوند.

گفته های سخنگوی کتابخانه کنگره نشان می دهند که توییتر در این هشت سال دستخوش تغییرات گوناگونی شده است؛ تعداد توییت ها افزایش چشمگیری داشته اند و با توجه به اینکه بقیه مدیاها همانند عکس یا فیلم نیز از مدت ها راه شان را به توییت ها پیدا کرده اند اما کتابخانه کنگره تنها نوشته های متنی را آرشیو می کند.

جدا از اینکه افزایش تعداد کاراکترهای توییتر از ۱۴۰ به ۲۸۰ و قابلیت ارسال سلسله توییت باعث شده تا نوشته های ارسالی در این سرویس طولانی تر از همیشه شوند. بنابراین طبیعی است که خیلی از آن ها به کار کتابخانه کنگره نیایند. البته آمریکا تنها کشوری نیست که توییت ها را آرشیو می کند.

در سال ۲۰۱۴ انگلستان هم به ایالات متحده پیوست و شروع به آرشیو ویدیوها و توییت ها برای ساخت یک «تاریخچه رسانه ای» کرد. توییتر از سال ۲۰۰۶ کار خودش را آغاز نمود و آخرین گزارشات نشان می دهند که سالانه حدود ۲۰۰ میلیارد توییت از طریق این سرویس ارسال می شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟