خودروسازان نمی توانند؛ نامه دبیر انجمن خودروسازان در مورد اجرای استانداردهای جدید

یک سال به اجرای آزمایشی استانداردهای جدید (دی ماه 97) زمان باقی است اما دبیر انجمن خودروسازان از هم اکنون با ارسال نامه ای به شکل رسمی اعلام کرده است که اکثر خودروهای پرتیراژ داخلی شانسی برای پشت سر گذاشتن این استاندارد ها ندارند.

مضمون نامه احمد نعمت بخش بر سه نکته تاکید دارد. نخست آنکه استانداردهای جدید مطابق با استانداردهای روز اروپا بوده که حتی شامل حال تمام خودروهای تولیدی قاره سبز نیز نمی شود. بنابراین انتظار استانداردسازی خودروهای داخلی بر اساس این سطح عملا بی مورد است.

دوم آنکه با توجه به سرانه درآمد مردم در ایران و مقایسه آن با سرانه درآمد شهروندان اروپایی، تولید خودرو استاندارد اروپایی عملا با قیمت پایین در کشور امکان پذیر نیست و در صورت تاکید سازمان استاندارد عملا بسیاری از خودروهای ارزان قیمت از بازار حذف می شود.

سومین مسئله نیز به وابستگی شدید صنعت قطعه سازی به تولید خودروهای قدیمی موجود در کشور مربوط می شود. در واقع به گفته دبیر انجمن خودروسازان در صورت قطع تولید محصولات قدیمی نه تنها خودروسازان دچار افت تیراژی در حدود 800 هزار دستگاه در سال خواهند شد، بلکه مشتریان نیز تمام گزینه های زیر 50 میلیون تومان را از دست می دهند و صنعت قطعه سازی نیز با ورشکستگی و تعدیل نیروی گسترده مواجه خواهد شد.

در این زمینه احمد نعمت بخش از خودروهای پرتیراژی نظیر، پراید، وانت پراید، تیبا، سمند، پژو ۴۰۵، پژو پارس، وانت آریسان، وانت زامیاد و وانت مزدا نام برده است.

بنابراین به نظر می رسد که دوسال قبل از اجرای جدی استاندارد های مذکور (دی ماه 98) و یک سال قبل از اجرای آزمایشی این استاندارد ها (دی ماه 97) خودروسازان عملا ناتوانی خود را در این زمینه اعلام کرده اند و سازمان استاندارد حتی در تئوری نیز نمی تواند به تولید پر تیراژ خودروهای ایمن و با کیفیت دلخوش باشد.

البته پر واضح است که دلایل خودروسازان در این زمینه چندان غیر واقعی نیست و ریشه این وضعیت را باید در سال های سال عدم به روز رسانی استاندارد، عقب ماندگی تکنولوژیک صنعت خودروسازی کشور و کاهش شدید قدرت خرید مشتریان طی سال های اخیر توصیف کرد.

به هرحال آنچه مشخص است اینکه نه تنها توقف تولید پراید برخلاف خبرهای چند ماه قبل اجرایی نشد، بلکه ظاهرا امیدی نیز برای اجرای استانداردهای جدید وجود ندارد و حال یا باید سازمان استاندارد سطح مورد نظر خود را تا حد توان خودروسازان کاهش دهد و یا شاهد کشمکش رسانه ای پایان ناپذیری ظرف دو سال آینده خواهیم بود که احتمالا نیز در نهایت به نفع ادامه تولید خودروهای فعلی منجر می شود.

تمام این موارد در حالیست که افزودن سامانه های ایمنی نظیر ESP یا افزایش تعداد ایربگ های خودرو به حداقل 4 ایربگ، از منظر مهندسی و اجرایی چندان پیچیده نیست و حداقل می توان با برداشتن چنین گام های ساده ای نسبت به افزایش ایمنی حداقلی خودروهای پر تیراژ داخلی اقدام کرد.

مطالب مرتبط

رکورد شکنی سایپا در تغییر و تحولات مدیریتی؛ تغییر پنج مدیرعامل در کمتر از ده سال

سوئ مدیریت دولتی و ضعف کلی دولت ها در اداره بنگاه های تجاری، موضوع تازه ای نیست و سال هاست که حتی توسط دولتمردان نیز به تاکید مطرح می شود، اما متاسفانه تاکنون کمتر شاهد مصداق عملی شدن این نظریات در صنعت خودروسازی بوده ایم و مصداق بارز این قضیه نیز تغییر مداوم مدیرعاملان شرکت... ادامه مطلب

خودروسازان با ادعای زیان ۵۵۰۰ میلیارد تومانی درخواست کمک بلاعوض ۳۰ هزار میلیارد تومانی دارند

خودروسازی ایران روزهای سختی را پشت سر می‌ گذرانند، چرا که اتفاقاتی که از ابتدای امسال شروع شد بسیاری از صنایع و به طور خاص خودروسازی را با مشکلات عدیده‌ ای روبرو کرده است. یک نماینده خودروسازان گفت: خوروسازان ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان زیان دیده اند بنابراین با این زیان میزان تولید خودرو... ادامه مطلب

افزایش 70 درصدی قیمت قطعات یدکی همزمان با دریافت وام بلاعوض 4000 میلیارد تومانی

درست در هفته ای که بازگشت قیمت خودروهای ثبت نامی به نرخ های سابق خبر ساز شد، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو در یک نشست خبری با اعلام خبر موافقت شفاهی مدیرعامل ایران خودرو با افزایش ۷۰درصدی قیمت قطعات تحویلی از قطعه سازان اظهار امیدواری کرد وعده ها و مصوبه های قانونی... ادامه مطلب

توقف فعالیت DURR در ایران؛ قطعه‌ساز آلمانی فعالیت خود در ایران را متوقف کرد

قدمت کمپانی DURR که در زمینه های صنعتی و ساخت قطعات مکانیکی و قطعات یدکی فعال است به سال 1895 باز می گردد. این کمپانی طی سال های اخیر فعالیت هایی را نیز در خاک کشورمان آغاز کرده بود اما روز گذشته اعلام شد که بعد از هشدار دولت آمریکا به تمام شرکت‌ هایی که... ادامه مطلب

چراغ سبز هیات رئیسه مجلس به استیضاح وزیر صنعت؛ نتیجه بیکاری هزاران نفر در صنعت واردات خودرو و قطعه سازی

«محمد شریعتمداری» وزیر صنعت و معدن و تجارت که در ماه‌های اخیر اسم او به افزایش قیمت خودرو گره خورده بود با 51 امضاء هیات رئیسه مجلس، استیضاح خواهد شد. نوسانات نرخ ارز، خروج خودروسازان خارجی پس از تحریم‌ها از ایران، مشکل تامین مواد اولیه برای تولید قطعات و همچنین عدم واردات قطعات خودرو مجموعه عواملی‌ست... ادامه مطلب

مرثیه ای برای سدان ها؛ چرا خودروسازان مختلف به سمت مدل های شاسی رفته اند؟

از گذشته نسبتا دور تا همین چند سال پیش، وقتی قرار بر خرید خودرو بود، بیشتر افراد به سراغ مدل های سدان می رفتند. این دسته از خودروها در مجموع تطابق بیشتری با شرایط و نیازهای مشتریان داشتند، به همین جهت محبوب تر و پرفروش تر از بقیه مدل ها ظاهر می شدند. اما چند سالی... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x