پتنت جدید سامسونگ اشاره به نمایشگر جمع شونده با حسگر اثر انگشت دارد

سامسونگ که در میان تولیدکنندگان نمایشگرهای موبایل موفق ترین شرکت به حساب می آید، اخیراً پتنت جدیدی را ثبت کرده که طراحی یک نمایشگر جمع شونده را نشان می دهد که از حسگر اثر انگشت نیز برخوردار است.

این نمایشگر جمع شونده برای باز یا جمع شدن از یک موتور الکتریکی بسیار کوچک بهره می برد. همچنین به لطف حسگر اثر انگشتی که در آن تعبیه شده فعال می شود. پتنت یاد شده به دو مدل متفاوت از بدنه فلزی این گجت اشاره دارد: یک حالت سیلندر مربعی و یک حالت استوانه ای.

یک بخش آهن ربایی نیز برای آن طراحی شده که نمایشگر را در حالت جمع شده در جای خود نگه می دارد و نیز با لمس کردن حسگر اثر انگشت نمایشگر به صورت خودکار باز می شود.

این پتنت تشریح نکرده که ایده جدید کره ای ها چگونه قرار است در یک تلفن هوشمند به کار رود؛ البته مشخص نشده که آیا قرار است در موبایل های آتی این شرکت تعبیه شود یا خیر.

برای اولین بار فیلیپس در سال ۲۰۰۵ از نمایشگر انعطاف پذیر رونمایی کرده بود

پیش از این برای اولین بار فیلیپس در سال ۲۰۰۵ در نمایشگاه IFA اولین نمونه از یک کتابخوان الکترونیکی بهره مند از نمایشگر خم شونده را رونمایی کرده بود. همچنین در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۶ نیز ال جی یک نمایشگر انعطاف پذیر ۱۸ اینچی با قطر تنها یک میلی متر را به نمایش گذاشته بود.

تنها دو ماه پس از آن دیگر کمپانی کره ای، سامسونگ نمونه ای از همین نمایشگر انعطاف پذیر با اندازه ۵.۷ اینچ و ضخامت کمتر ۰.۳ میلی متر و وزن ۵ گرم را معرفی کرد. این نمایشگر می توانست به خوبی در تلفن های هوشمند آتی این شرکت به کار رود.

یادآوری می کنیم که اخیراً سامسونگ پتنت های دیگری از نمایشگرهای تاشو، کاملاً مدور، انعطاف پذیر و حتی نوعی نمایشگر دو رو را ثبت کرده بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟