سامسونگ قصد دارد 320 میلیون موبایل در سال 2018 به فروش برساند

بر اساس اطلاعاتی که در نشریه «Investor» کره جنوبی منتشر شده سامسونگ قصد دارد در سال ۲۰۱۸ به تعداد ۳۲۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به فروش برساند.

در سال ۲۰۱۷ نیز این کمپانی به همین میزان تلفن هوشمند را به فروش رسانده. به نظر می رسد این ثابت ماندن فروش به دلیل بازار اشباع شده موبایل ها باشد. بر اساس پیش بینی ها میزان فروش این شرکت کره ای بر اساس نوع موبایل ها در سال ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

  • ۳۲۰ میلیون تلفن هوشمند
  • ۴۰ میلیون تلفن غیر هوشمند
  • ۲۰ میلیون تبلت
  • ۵ میلیون دیوایس پوشیدنی
اپل و هوآوی در جایگاه های دوم و سوم میزان فروش جهانی قرار دارند

در صورتی که سامسونگ موفق به این میزان فروش برای تلفن های هوشمند شود، می تواند همچنان رتبه اول بیشترین تعداد فروش این گجت ها در سطح دنیا را حفظ نماید. دو رقیب دیگر این شرکت کره ای که در رتبه های دوم و سوم میزان فروش جهانی قرار دارند، اپل و هوآوی هستند که به ترتیب تخمین زده می شود فروشی ۲۰۰ و ۱۵۰ میلیون واحدی را در سال ۲۰۱۸ تجربه کنند.

پیشتر پیش بینی شده بود که فروش موبایل های سامسونگ در سال ۲۰۱۸ کاهش یابد

هدف گذاری سامسونگ در حالی انجام شده که پیش از این تحلیلگران موسسه «Strategy Analytics» عملکرد ضعیف سامسونگ نسبت به سال ۲۰۱۷ را پیش بینی کرده بودند. بر این اساس پیش بینی شده بود طی سال ۲۰۱۸ فروش سامسونگ به ۳۱۵ میلیون دستگاه کاهش یابد.

همچنین پیش بینی می شود سود این شرکت در دوره زمانی سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۷ به میزان ۷۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یابد و به ۱۵ میلیارد دلار برسد.

انتظار می رود در سال جاری میلادی سامسونگ همچنان بیشتر تمرکز خود را بر تلفن های هوشمند پرچمدار قرار دهد. همچنین احتمالاً کمپانی یاد شده در این سال تمرکز خود را بر توسعه موبایلی با نمایشگر تاشو می گذارد. البته پیش از این گزارش شده بود که این تلفن هوشمند در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد. با این حال رونمایی آن تا انتهای سال ۲۰۱۸ نیز محتمل به نظر می رسد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟