رکورد زنی اپ استور در نخستین روز سال 2018

فروشگاه نرم افزاری اپ استور با ثبت فروش ۳۰۰ میلیون دلاری در نخستین روز از سال جدید میلادی به رکوردی تازه دست یافت. علاوه بر این اپل موفق شده در نخستین هفته از سال ۲۰۱۸ بیش از ۸۹۰ میلیون دلار اپلیکیشن بفروشد.

از سال ۲۰۰۸ و آغاز به کار فروشگاه نرم افزاری اپ استور تا به امروز، توسعه دهندگان اپلیکیشن ها حدود ۸۶ میلیارد دلار درآمد به دست آورده اند. این درآمد شامل فروش اپلیکیشن ها یا حق اشتراک زمانی  استفاده از آنها می شود. از این رقم تنها ۲۶.۵ میلیارد دلار آن در سال گذشته پرداخت شده است.

لازم به ذکر است که ۷۰ درصد از مبلغ فروش اپلیکیشن ها به جیب توسعه دهندگان می رود و ۳۰ درصد دیگر نصیب اپل می شود. البته سهم صاحبان نرم افزارها از حق اشتراک های یک ساله برابر با ۸۵ درصد خواهد بود.

درآمد اپ استور فروشگاه نرم افزار اپل

در سال گذشته شاهد باز طراحی مهمی در App Store بودیم که همزمان با عرضه iOS 11 در دسترس کاربران قرار گرفت. ضمن این که در طی یک سال گذشته کمپانی ساکن کوپرتینو تمرکز بالایی را روی اپلیکیشن های مرتبط با واقعیت افزوده قرار داده است. در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ اپلیکیشن مبتنی بر ARKit در دسترس کاربران قرار دارد.

از جمله بازی های محبوب مبتنی بر واقعیت افزوده می توان به «CSR Racing 2» ، «Stack AR» و «Kings of Pool» اشاره کرد. علاوه بر این، در حال حاضر امکان حضور و خرید مجازی در فروشگاه های Wayfair و آمازون از طریق واقعیت افزوده نیز ممکن شده است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟