آپدیتی برای محافظت ویندوز 10 موبایل در برابر Meltdown و Spectre منتشر شد

هفته گذشته گزارشی منتشر شد که با استناد به آن چیپست های اینتل دو حفره امنیتی بزرگ به نام های Meltdown و Spectre دارند که به مهاجمان اجازه می دهند با سوء استفاده از عملیات پردازش موازی، به حافظه محرمانه پردازنده دست پیدا کنند و هرگونه اطلاعات موجود روی سیستم را به سرقت ببرند.

این دو حفره امنیتی تقریبا در تمام دستگاه های تولید شده در بیست سال گذشته حضور دارند

بعد از آنکه اپل و گوگل نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند و خبر از انتشار بروزرسانی هایی برای مقابله با این مشکل دادند مایکروسافت نیز بروزرسانی برای تمام موبایل های ویندوز ۱۰ منتشر کرده تا خطر دزدی اطلاعات به خاطر حفره های امنیتی اینتل به حداقل برسد.

با توجه به اطلاعات به دست آمده، آپدیت جدید محتویات بروزرسانی پیشین را نیز در بر می گیرد. در آپدیت قبلی این سیستم عامل، مایکروسافت یک بروزرسانی امنیتی برای اینترنت اکسپلورر، مرورگر اِج، ویندوز گرافیک، مایکروسافت اسکریپتینگ انجین، ویندوز کرنل، مایکروسافت ساب سیستم لینوکس و سرورهای SMB ویندوز منتشر کرد.

هر چند این آپدیت درون سیستمی است ولی می توانید با رفتن به آدرس Settings > Update and Security > Windows Update در موبایل آن را ببینید. فقط پیش از دانلود، بهتر است موبایل تان شارژ باشد و از اتصالات وای فای هم استفاده کنید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟