درآمدهای HTC به پایین ترین رقم در ۱۳ سال گذشته رسید

درآمدهای HTC به پایین ترین رقم در ۱۳ سال گذشته رسید

در حالی که چندروزی از آغاز سال جدید میلادی می گذرد HTC گزارش مربوط به عملکرد مالی اش در سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد و آنطور که از این گزارش بر می آید اوضاع برای شرکت تایوانی چندان هم مساعد نبوده است.

درآمدهای این کمپانی در ماه دسامبر برابر با ۱۳۶ میلیون دلار گزارش شد که افت شدید ۲۹ درصدی را در مقایسه با ماه نوامبر نشان می دهد. در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبل نیز درآمدهای این کمپانی با افت ۳۷.۳ درصدی روبرو بوده است که ابدا نتایج قابل قبولی برای آن نیست. البته باید در نظر داشته باشید که این گزارش هنوز به تایید حسابرس اصلی اچ تی سی نرسیده و به نوعی می توان آن را گزارش تایید نشده از عملکرد مالی اش دانست.

موبایل HTC +U11 که از نظر امکانات می توان آن را همرده با پیکسل ۲ اکس ال دانست در دسامبر سال قبل به بازار عرضه شد اما نقش پررنگی در درآمدهای کلی این شرکت ایفا نکرد.

کل درآمدهای HTC برای سال ۲۰۱۷ نیز برابر با ۲.۱ میلیارد دلار برآورد شده که پایین ترین رقم در ۱۳ سال گذشته به حساب می آید.

کل درآمدهای HTC در سال ۲۰۱۷ برابر با ۲.۱ میلیارد دلار برآورد شد

البته با وجود آنکه اچ تی سی در جریان شش ماهه اخیر مرتبا از کاهش درآمدهایش خبر داده در ماه دسامبر بارقه های امید در این شرکت رویت شد چراکه تایوانی ها موفق شدند قراردادی به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار را با گوگل عقد نمایند که البته به تایید شرکت های قانونگذار این کشور هم رسید و احتمالا در سال ۲۰۱۸ نهایی می شود.

به موجب این توافق نیروهای کاری و همچنین حقوق مالکیت معنوی واحد پیکسل اچ تی سی به گوگل واگذار شد و مدیران شرکت تایوانی می توانند امیدوار باشند که مسیر برای ورودشان به بازار آمریکا که هم اکنون تحت سلطه سامسونگ و اپل است باز شود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato