نگاه نزدیک به «آیبو»، سگ رباتیک سونی

نگاه نزدیک به «آیبو»، سگ رباتیک سونی

«آیبو»، سگ رباتیک سونی دو ماه پیش به شکل رسمی در ژاپن معرفی شد اما اگر با محصولات رباتیک سونی آشنایی داشته باشید می‌دانید که سن این محصول به حدود ۲۰ سال می‌رسد. با این حال نسخه جدید این سگ رباتیک مجهز به هوش مصنوعی شده و علی‌رغم قیمت ۱۸۰۰ دلاری‌اش، در ژاپن طرفداران زیادی دارد. حالا سونی آیبو را به آمریکا و نمایشگاه CES آورده تا شاید بتواند توجه کاربران این سرزمین را نیز به ربات جالبش جلب کند.

سگ رباتیک سونی برخی دستورات به زبان انگلیسی را درک می‌کند. می‌توانید به آن مسیر را نشان دهید و از او بخواهید با شما دست بدهد و یا فرمان نشستن را به او بدهید.

چشم‌های آیبو که شیشه‌ای هم به نظر می‌رسند در حقیقت OLED هستند که یک دوربین هم در دماغ این ربات به کار گرفته شده که می‌تواند نقش یک دوربین در خانه شما را زمانی که در منزل نیستید ایفا کند.

این سگ رباتیک و پیشرفته به یک پردازنده ۴ هسته‌ای مجهز شده و می‌تواند به شبکه LTE یا WiFi متصل شود. سونی ۲۲ قطعه متحرک در بدن این سگ قرار داده که به وسیله چند موتور و ژیروسکوپ حرکت می‌کنند. از سوی دیگر این ربات دارای یک میکروفون برای دریافت دستورات و همچنین اسپیکر برای شبیه‌سازی صدای سگ است.

اما نکته جالب در آیبو، وجود سنسورهای حساس به لمس در بدن او هستند. با استفاده از این سنسورها، ربات متوجه می‌شود که کاربر در حال نوازش آن است و به این شکل می‌تواند عکس‌العمل نشان دهد. وب‌سایت «انگجت» در حاشیه نمایشگاه CES نگاهی داشته به آیبو. پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو را تماشا کنید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato