همه چیز درباره آیفون 13
قیمت و شرایط فروش کوییک سایپا اعلام شد؛ از 32 تا 42 میلیون تومان برای دوقلوی تیبا هاچ بک

قیمت و شرایط فروش کوییک سایپا اعلام شد؛ از 32 تا 42 میلیون تومان برای دوقلوی تیبا هاچ بک

در اولین روز نمایشگاه خودرو تهران بود که مدیرعامل جدید سایپا دستور توقف فروش کوییک را برای ایجاد تغییراتی در پروژه این خودرو صادر کرد و حالا با گذشت حدود ۱.۵ ماه خبر می رسد که سایپا قصد دارد تا کوییک را با شرایط و قیمتی نزدیک به قبل به فروش برساند.

کویییک

کوییک که در واقعه نسخه هاچ بک ساینا و مدل فیس لیفتی از تیبا هاچ بک است در نسخه پایه (با گیربکس دستی) ۳۳ میلیون تومان قیمت دارد که این رقم اساسا در حدود ۵ میلیون تومان بیش از تیبا هاچ بک با مشخصاتی مشابه است و خود تیبا هاچ بک نیز نسبت به پراید هاچ بک ۶ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده که البته می تواند دلیلی برای مشخصات فنی متفاوت بین تیبا و پراید باشد، اما مشخص نیست که بر چه اساسی نسخه هاچ بک تیبا با قیمتی بیش از تیبا صندوق دار عرضه می شود و اختلاف قیمت ۴ میلیونی بین ساینا (۲۹ میلیون تومان) و کوییک دستی (۳۳ میلیون تومان) نیز از کجا نشات می گیرد؟

کوییک

به هرحال نسخه اتوماتیک کوییک با گیربکس CVT و تجهیزات بیشتر ۴۰ میلیون تومان (۳۹.۸ به شکل دقیق) قیمت گذاری شده است و نسخه مجهز تر مدل اتوماتیک با پسوند عجیب و غریب کوییک اتوماتیک فول پلاس، ۴۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

کوییک

حال اگر کنجکاوید که بدانید، سایپا چه چیزی را کوییک فول پلاس نام نهاده باید به تجهیزاتی نظیر، «گیربکس اتوماتیک CVT، فرمان برقی، کروز کنترل، استارت دکمه ای و سیستم ورود بدون کلید، مولتی مدیا و دوربین دنده عقب، سیستم پایش فشار باد تایرها، سیستم کنترل صوتی روی فرمان و سایر امکانات و آپشن های جانبی دیگر» اشاره کرد که در سخنان علیرضا محمودی، قائم مقام مدیرعامل سایپا به آن ها پرداخته شده است.

البته برای تمامی مشتریان واضح است که به غیر از گیربکس اتوماتیک و فرمان برقی، نصب سایر تجهیزات مورد اشاره برای کوییک فول پلاس، با صرف هزینه نه چندان زیادی به صورت غیر فابریک بر روی خودرویی نظیر تیبا هم امکان پذیر است و صرف وجود این امکانات نیازی نیست که مشتریان اختلاف قیمت عظیم بین تیبا ۲۵ میلیونی و کویییک فول پلاس ۴۲ میلیونی را بپردازند.

کوییک

در نهایت سایپا شرایط فروش اقساطی با نرخ سود ۱۵ درصد و نرخ سود انصراف ۱۲ درصد را برای کوییک در نظر گرفته که شامل تحویل خودروها از فرودین تا شهریور سال ۹۷ می شود. جالب تر آنکه در این شرایط فروش، موعد تحویل خودروهای فول پلاس چند ماه زودتر از خودروهای دستی اعلام شده است.

کوییک
تصویر عجیب مانیتور در تنها عکس منتشر شده از فضای داخلی کوییک

نظرات ۳۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato