سونی: از نمایشگر OLED با کیفیت 4K نا امید نخواهید شد

سونی: از نمایشگر OLED با کیفیت 4K نا امید نخواهید شد

اخیراً شایعه شده که سونی قصد دارد، پرچمدار بعدی خود را به یک نمایشگر OLED با کیفیت ۴K مجهز کند که این مهم برای تلفن‌های هوشمند اتفاق بی سابقه‌ای خواهد بود. لو رفتن برگه‌ای از مشخصات گجت یاد شده و لیست استخدامی جدید سونی، تنور شایعات را گرم کرده و نشان می‌دهد که کمپانی ژاپنی در حال تحقیق روی نمایشگرهای OLED با کیفیت ۴K بوده و قصد دارد همه را شگفت‌زده کند.

نمایشگر OLED با کیفیت 4K

«هیتوشی اوساوا» یکی از مدیران ارشد سونی اروپا در این‌باره می‌گوید:

«تنها می‌توانم بگویم که ما روی نمایشگر‌های OLED سرمایه گذاری کرده‌ایم و به زودی ماتریس‌های OLED را که پیشتر وجود نداشتند، طراحی خواهیم نمود. قدم بعدی رسیدن به کیفیت ۴k خواهد بود و مطمئن باشید که نا امید نخواهید شد.»

نمایشگر OLED با کیفیت 4K

مسلم است که سونی در حال آزمایش گزینه‌های گوناگونی است تا سری اکسپریا‌ی خود را ارتقا بخشد اما دلایلی وجود دارند که احتمال رونمایی از اکسپریایی مجهز به صفحه نمایش OLED را در نمایشگاه MWC 2018 پایین می‌آورند؛ مهم‌ترین علت می‌تواند این باشد که سونی تا به حال تلفن هوشمندی با نمایشگر OLED عرضه نکرده است.

حتی شرکت دیگری نیز تا به حال چنین موبایلی طراحی نکرده است. تنها شایعاتی در رابطه با سامسونگ وجود دارد که از فعالیت این شرکت کره‌ای روی پنل‌های ۴K OLED با تراکم پیکسل خارق العاده‌ی ۸۰۱ppi خبر می‌دهد. در صورت درست بودن شایعه‌ی مطرح شده، بعید است که سامسونگ به شرکت دیگری اجازه دهد اولین موبایل‌های مجهز به نمایشگر OLED با کیفیت ۴K را معرفی کند.

نمایشگر OLED با کیفیت 4K

البته نمی‌توان توانایی مهندسین خط طراحی و تولید موبایل‌های سونی را دست کم گرفت. هرچه باشد کمپانی یاد شده تنها تولید کننده‌ای است که نمایشگر تلفن‌های هوشمندش از کیفیت ۴K (اکسپریا XZ پریمیوم) برخوردارند.

به هر حال با شروع نمایشگاه‌ MWC 2018 صبح روز هفتم اسفندماه به همه‌ی ابهامات پاسخ داده خواهد شد و مشخص می‌شود که بالاخره اکسپریا XZ Pro از یک نمایشگر OLED با کیفیت ۴K برخوردار خواهد بود یا خیر.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato