ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

جاسوسی در ابعاد گسترده تر؛ ترامپ لایحه جدید FISA را امضا کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا لایحه تفویض اختیار مجدد FISA برای سال 2017 را به طور رسمی امضا و ابلاغ نمود. این نسخه از قانون FISA تا پایان سال 2023 میلادی برقرار خواهد ...

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا لایحه تفویض اختیار مجدد FISA برای سال 2017 را به طور رسمی امضا و ابلاغ نمود. این نسخه از قانون FISA تا پایان سال 2023 میلادی برقرار خواهد بود.

در بیانیه رسمی دونالد ترامپ آمده است که طبق قانون فوق، نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا می توانند «اطلاعات حیاتی و حساس را در مورد تروریست های بین المللی، دلالان تسلیحات و دیگر اهداف اطلاعاتی مهم خارجی» خارج از خاک آمریکا جمع آوری کنند. او همچنین اعلام کرد ترجیح می داده به جای این قانون موقت 5 ساله، قانونی دائمی را امضا می کرده است.

قسمت 702 قانون FISA به رؤسای نهادهای امنیتی و دادستان کل ایالات متحده اجازه می دهد هر فردی خارج از آمریکا را مورد بازبینی و نظارت قرار دهند و از همه افراد جاسوسی کنند، که همین موضوع باعث بروز نگرانی هایی شده است. اگرچه طبق این قانون شهروندان آمریکایی از حوزه FISA خارج هستند، اما سازمان های مدافع حقوق شهروندی معتقدند بر اساس بند های فوق، جاسوسی از شهروندان آمریکایی هم ممکن خواهد بود. از جمله بندهای جنجالی در نسخه جدید FISA می توان به حق دسترسی سازمان های اطلاعاتی به مکالمات افراد، فقط به خاطر ذکر نام آنها توسط یکی از افراد مظنون اشاره کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا پس از بحث و گفتگوی فراوان، هفته قبل نسخه جدید FISA را با 256 رأی به تصویب رساند و مجلس سنا نیز با 65 رأی موافق آن را تأیید کرد. نهایتاً کاخ سفید امضای نهایی را پای این سند زد تا دست نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در جاسوسی هرچه بیشتر از مردم جهان بازتر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
 • open secure
  open secure | ۳ بهمن ۱۳۹۶

  بعضی از افراد از ترس مثل افراد معتاد که از قطع موادشان می ترسند از ترس قطع اعتیادشان به تلگرام و بازی های کامپیوتری هر چرتی امریکا بگه با به به چه چه تایید می کنند خوبی این افراد این است که به راحتی بازی می خورند و توسط سیاست مداران بازیچه می شوند یاد اون قسمت سریال امام علی ع افتادم اشعری را افراد مالک اشتر محاصره کردند مالک می گفت شب است اشعری از ترس جانش در روز روشن تایید می کرد می گفت بله شب است امثال این افراد کل ایران را با انگشتر عمر عاصی به دشمن می سپارند و عاقبت در داخل جوب ابی جان بی مقدارشان را از دست می دهند

 • open secure
  open secure | ۳ بهمن ۱۳۹۶

  آریا

  شما ادم نفهمی هستی دلیل نمیشه کار دیگران را تایید بکنی . اگر شما عقل و شعورت نمیرسه اظهار نظر هم نکنی بهتره .

 • open secure
  open secure | ۳ بهمن ۱۳۹۶

  آریا

 • آریا
  آریا | ۲ بهمن ۱۳۹۶

  خوب کاری کرد دستش درد نکنه

  • | ۲ بهمن ۱۳۹۶


   خودشان با قوانین حریم شخصی ادعای حفظ حریم شخصی رو دارند
   اما از تمام مردم جاسوسی میکنند
   من که ادم مهمی نیستم
   اما ئوست ندارم هرکسی توی زندگی و حریم شخصی ام سرک بکشه

   • آریا
    آریا | ۳ بهمن ۱۳۹۶

    تو زندگی شخصی مردم سرک نمیکشه. اونم تو امریکا . این برای پیدا کردن تروریست هاست. و درست هم هست

مطالب پیشنهادی