همه چیز درباره آیفون 13
حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر موبایل Vivo با برخی محافظ های صفحه سازگار نیست

حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر موبایل Vivo با برخی محافظ های صفحه سازگار نیست

اگرچه آزمایش های اولیه نشان داده که تلاش کمپانی Vivo برای تعبیه اسکنر اثر انگشت در نمایشگر هنوز به مرحله ای نرسیده که برای عرضه عمومی آماده باشد، کمپانی مورد اشاره نظری دیگر دارد و برای عرضه نخستین موبایل خود با این تکنولوژی آماده می شود.

مصرف کنندگان چینی به زودی می توانند این قابلیت بسیار جذاب را در موبایل Vivo X20 Plus UD آزمایش کنند که از همین امروز با قیمت ۵۶۰ دلار برای پیش خرید در دسترس قرار گرفته و تا کمتر از یک هفته دیگر به بازار می آید. همانطور که از عبارت «UD» در نام دستگاه مشخص است، اسکنر اثر انگشت از بدنه پشتی به زیر نمایشگر منتقل شده و این مهم، به کمک سنسور Clear ID کمپانی Synaptics محقق گشته است.

یکی از سوالات جالب کاربران از Vivo اینست که آیا تکنولوژی اثر انگشت دستگاه، در صورت استفاده از محافظ نمایشگر به کار خود ادامه می دهد یا خیر. به نظر می رسد که پاسخ این سوال به خود محافظ نمایشگر بستگی دارد. در واقع اگر قطر محافظ از حد خاصی بیشتر نباشد، مشکلی برای سنسور پیش نمی آید و Vivo برای راحت کردن کار مشتریان، X20 Plus UD را همراه با یک محافظ مخصوص عرضه می کند.

با این حال، به نظر می رسد اگر نیازمند یک محافظ جایگزین برای موبایل باشید، باید یکبار دیگر آن را از ویوو خریداری کنید تا از عدم اخلال در کارکرد سنسور مطمئن باشید. همانطور که برخی تحلیلگران تا امروز اشاره کرده اند، حسگر اثر انگشت تعبیه شده زیر نمایشگر، در صورت شکستگی یا ترک خوردگی نمایشگر از کار می افتد؛ بنابراین محافظت از چنین موبایلی برای خریداران دستگاه اجباری به نظر می رسد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato