کاهش تقاضا برای آیفون X و تجدید نظر J.P. Morgan در پیش بینی تولید و فروش

کاهش تقاضا برای آیفون X و تجدید نظر J.P. Morgan در پیش بینی تولید و فروش

تحلیلگران موسسه J.P. Morgan ظاهراً با شواهد تازه ای مبنی بر تقاضای پایین برای آیفون X اپل مواجه شده اند که می تواند به کاهش تولیدات این دیوایس منجر گردد. بیل پیترسون، یکی از تحلیلگران این موسسه می گوید تحلیلگران بازار آسیا، تخمین های خود در رابطه با تولیدات آیفون در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۸ کاهش داده اند.

پیترسون اضافه می کند که تحلیلگران J.P. Morgan با بررسی وضعیت زنجیره تامین کنندگان اپل در قاره آسیا، حالا پیش بینی خود از تولید ۶۰ میلیون دستگاه در سه ماهه نخست را به ۵۵ میلیون و پیش بینی تولید ۵۰ میلیون دستگاه در سه ماهه دوم را به ۴۵ میلیون واحد کاهش داده اند.

این کاهش تقاضا و تولید، اخبار ناگواری برای تامین کنندگان اپل به همراه دارد. در نتیجه این اتفاقات، J.P. Morgan حالا درآمد ۴.۱۱ میلیارد دلاری (نسبت به ۴.۲۴ میلیارد دلار سابق) را برای کمپانی Skyworks Solutions در سال ۲۰۱۸ پیش بینی می کند. این در حالی است که تحلیلگران وال استریت، روی رقم ۴.۱۳ میلیارد دلار اتفاق نظر دارند.

پس از Skyworks، کمپانی Knowles هم تحت تاثیر قرار گرفته و احتمالاً درآمدش از ۷۷۷ میلیون دلار، به ۷۷۲ میلیون دلار خواهد رسید؛ هرچند که تحلیلگران وال استریت، به رقم بسیار بالاتر ۷۹۸ میلیون دلار اشاره کرده اند.

در مقام توضیح باید گفت که Skyworks به تولید قطعات نیمه هادی رادیویی می پردازند که امکان برقراری ارتباط با اسمارت فون ها را از طریق شبکه های وایرلس فراهم می آورد. این کمپانی بخش قابل توجهی از درآمد خود را مدیون اپل است و گفته می شود ۴۰ درصد از درآمدش را در سال ۲۰۱۶، از همکاری با اپل به دست آورده است. از طرف دیگر Knowles هم به تولید میکروفون برای اسمارت فون ها و سایر محصولات الکترونیکی مشابه می پردازد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato