گوگل قرارداد تصاحب بخشی از HTC را با مبلغ 1.1 میلیارد دلار نهایی کرد

به گفته «ریک اوسترلو» مدیر اجرایی بخش سخت افزار گوگل، کمپانی متبوعش خرید بخش طراحی تلفن های هوشمند HTC را با مبلغ 1.1 میلیارد دلار نهایی کرده است.

اوسترلو اعلام کرده در پی این خرید گوگل، قرار است تیمی از نخبگان در سال های آتی روی [توسعه] محصولات نوآورانه تر و بهتر کار کنند.

این قرارداد شامل 2 هزار مهندس HTC می شود که قرار است به گوگل بپیوندند البته این افراد در شهر تایپه در تایوان باقی خواهند ماند و به گفته استرلو به این ترتیب تایپه به بزرگترین قطب مهندسی گوگل در منطقه آسیا و اقیانوسیه بدل خواهد شد.

بر اساس گفته های یک منبع آگاه البته این قرارداد بخش های مرتبط با واقعیت مجازی و عملیات تولید HTC را شامل نمی شود ولی بیشتر تیم تحقیق و توسعه موبایل های این کمپانی به گوگل خواهند پیوست.

قرارداد یادشده به گوگل کمک خواهد کرد که بخش مرتبط با تلفن های هوشمند پیکسل خود را بیش از پیش گسترش دهد. پیش از این HTC ساخت نسل اول موبایل پیکسل را به عهده گرفته بود و پس از آن نیز موبایل پیکسل 2 گوگل توسط این کمپانی ساخته شد.

تا کنون گوگل از نظر میزان عرضه موبایل های پرچمدار به بازار در مقابل اپل و سامسونگ از بازیگران اصلی این حوزه به شمار نمی رفته ولی به نظر می رسد این قرارداد موجب خواهد شد گوگل بهتر از قبل بتواند رقابت خود را در این بازار بهبود دهد. جالب تر این که استرلو نیز به این مسئله اعتراف کرده که اپل در بازارهای در حال توسعه بسیار خوب عمل کرده است.

به نظر می رسد خرید اخیر گوگل موجب شود این کمپانی به سرعت به جریان اصلی بازار تلفن های هوشمند پرچمدار وارد شود. فراموش نکنیم که استرلو در سال 2017 اعلام کرده بود: «ما امیدواریم در 5 سال آینده تعداد بالایی از محصولات را به فروش برسانیم».

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟