انتشار گزارش مالی سال 2017 سامسونگ؛ سوددهی بالا به لطف چیپ های حافظه

انتشار گزارش مالی سال 2017 سامسونگ؛ سوددهی بالا به لطف چیپ های حافظه

سامسونگ به تازگی گزارش مالی سال ۲۰۱۷ خود را منتشر کرده. بر اساس این گزارش به لطف چیپ های حافظه این کمپانی توانسته رکورد جدید را در میزان سوددهی ثبت کند. هم چنین سامسونگ اعلام کرده میزان فروش چیپ های حافظه در سال جاری میلادی نیز احتمالاً همچنان بالا باقی خواهد ماند.

سامسونگ در سال ۲۰۱۷ به سود ۵۰ میلیارد دلاری دست یافته

این کمپانی کره ای در این دوره توانسته به سوددهی ۵۳.۵ تریلیون وون (۵۰ میلیارد دلار) دست یابد. به این ترتیب توانسته رکورد قبلی ۳۶.۸ تریلیون وون خود در سال ۲۰۱۳ را نیز بشکند. در عین حال سود عملیاتی فصل چهارم سال ۲۰۱۷ به میزان ۶۴ درصد رشد داشته و به ۱۵.۱۵ تریلیون وون (۱۴.۱۳ میلیارد دلار) رسیده است.

البته در آمد بخش موبایل این کمپانی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ تقریباً ثابت بوده. بر اساس این گزارش در ماه های اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۷ این واحد کمپانی توانسته به سود ۲.۴ تریلیون وون (معادل ۲.۲۳ میلیارد دلار) دست پیدا کند. در دوره مشابه سال ۲۰۱۶ سامسونگ توانسته بود به میزان سوددهی ۲.۵ تریلیون وون دست یابد.

سامسونگ انتظار دارد به لطف معرفی موبایل های سری گلکسی اس ۹ در ۶ اسفند ماه سال جاری، شروع خوبی را برای خود در سال ۲۰۱۸ رقم بزند.

«تام کانگ» مدیر موسسه تحقیقات بازار کمپانی «Counterpoint» اعلام کرده به دلیل رقابت در بازار چین، رشد عرضه تلفن های هوشمند سامسونگ به ۱ الی ۲ درصد محدود خواهد بود.

انتظار می رود درآمد سامسونگ در ۲۰۱۸ در بخش نمایشگر به لطف تولید نمایشگر آیفون افزایش یابد.

بخش نمایشگر های این شرکت (سامسونگ دیسپلی) نیز در فصل پایانی سال ۲۰۱۷  سوددهی ۱.۴ تریلیون وون (معادل ۱.۳ میلیارد دلار) را تجربه کرده که این میزان نسبت به ۱.۳ تریلیون وون دوره مشابه سال ۲۰۱۶ بهبود یافته. تحلیل گران انتظار دارند درآمد بخش نمایشگر سامسونگ در سال جاری میلادی به لطف تولید نمایشگرهای OLED برای آیفون افزایش یابد.

همچنین این کمپانی کره ای در سال ۲۰۱۷ میزان سود سالانه هر واحد سهام را ۲۱ هزار و ۵۰۰ وون (۲۰ دلار) اعلام کرده که این خبر برای سرمایه گذاران بسیار خوشایند بوده است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato