گاراژ میلیون دلاری؛ مروری بر گران ترین خودروهای حراج شده جهان- قسمت اول

گاراژ میلیون دلاری؛ مروری بر گران ترین خودروهای حراج شده جهان- قسمت اول

گاراژ میلیون دلاری؛ مروری بر گران ترین خودروهای حراج شده جهان- قسمت اول

افزایش روز افزون تعرفه واردات خودرو و نامساعدی قیمت ارز، وضعیت را به حالتی رسانده که خودرو های رده متوسط و خوش قیمت، و در بعضی اوقات حتی اقتصادی، در کشورمان، خودرو هایی لوکس و گران قیمت تلقی شوند!

محصولات جدیدی که اکثرا برای قشر متوسط کشور تولیدکننده ساخته می شوند، به کشورمان که می رسند، به لطف قیمت گذاری های نجومی، گاهی قشر بالا را هم از خرید عاجز می کنند.

واقعیت تلخی که مرز های اصطلاح "گران بودن" را تا کیلومتر ها جابجا می کند. متاسفانه برای کمدی سیاهی که در ادامه می خوانید، از منظر داخلی نمی توان به معنی واقعی گران بودن خودرو های زیر پرداخت.

توصیه می کنیم تصور کنید در کشوری هستید که هیوندای سانتافه ۲۰۱۷ (با قیمت ۳۳۰ میلیون در کشورمان) خودروی متوسط قیمتی است، و ما می خواهیم نه به خودرو های گران در این کشور، و نه به گرانترین خودروهایی که میتوانید صفر کیلومتر بخرید، بلکه به گران ترین محصولاتی که در گرانترین حراج سال آمریکا به فروش رفت بپردازیم! پس، مقدار آبی که از سرتان گذشته را فراموش کنید تا با هم مروری داشته باشیم بر حراج بزرگ فینیکس آریزونا ایالات متحده آمریکا.

در حراج دو هفته پیش شهر فینیکس، ۲۶۶۸ خودرو، در مجموع با قیمت کل ۲۴۷.۸ میلیون دلار فروخته شد. اما آنچه که جالب توجه است ۲۰ محصول زیر است که قیمت های عجیب و غریبی داشتند.از انواع مدل هایپرکار های جدیدِ داغ داغ گرفته، تا کلاسیک های پس از جنگ جهانی و حتی قبل از آن.

۲۰. ۲۰۱۷ فراری F12tdf

انتهای لیست گران ترین خودرو های حراج فینیکس به فراری متفاوتی به نام F12tdf تعلق می گیرد. نام گذاری RM Sotheby برای این خودرو ظاهرا نهایت تعهد و هم پیمانی فراری با  تور بزرگ de France است، اما بدون توجه به پیامد های آن!

می توان پذیرفت که چگونه فراری با احترام به تور بزرگ فرانسه خودرویی مخصوص به آن ساخته ولی هضمِ رنگِ به قول معروف Baby-Blue آن، همراه با پرچم فرانسه بر روی کاپوت یک عدد فراری ایتالیایی، کمی مشکل است.

رینگ های به رنگ برنز آن به همراه دریچه باد متفاوت و سایر جزییات اضافه شده به این مدل، شاید جذاب باشد، ولی قطعا برای هر خریدار فراری ساخته نشده.

مشخص است که همچنان رنگ قرمز یک F12 برای مردم جذاب تر است. و نتیجه نیز به مراتب کشاندن این خودرو منحصر به فرد به مزایده فینیکس می شود و در انتها شخصی با قیمت عجیب ۱,۳۵۰,۰۰۰ دلار  این فراری ۷۶۹ اسب بخاری را به خانه می برد.

۱۹. شورولت کوروت ۲۰۱۸ Grand Sport Carbon 65

شورولت کوروت فوق همان کوروت برت جکسون است که چندی پیش رونمایی شد. در حراج ها و فروش های مزایده ایی، همیشه ولخرجی های زیادی دیده می شود.

پرداخت ۱,۴۰۰,۰۰۰ دلار برای صرفا یک تیونینگ جدید از محصولی که در خرده فروشی ها ۹۱,۳۵۰ دلار قیمت دارد، شاید احمقانه نباشد اما قطعا ظالمانه است.

جالب تر اینکه شاید باور نکنید، ولی قرار است این پول به انستیتیو نظامی جورج دبلیو بوش اهدا شود که درست یا غلط، گفته می شود مقصود نهایی این ۱,۴۰۰,۰۰۰ دلار، بازماندگان حادثه یازدهم سپتامبر هستند!

ناگفته نماند که محصولات برت جکسون فروش بسیار خوبی در این حراج داشتند، که درآمد همه آن ها صرف امور خیریه خواهند شد. از جمله چندین کوروت مختلف که مهمترین آن ها اولین کوروت ۲۰۱۹ ZR1 بود که فروش ۹۲۵,۰۰۰ دلاری آن صرف خیریه استیفن سیلر می شود، و همینطور یک کوروت مدل ۱۹۸۸ که ۳۵۰,۰۰۰ دلار بدست آمده را در اختیار انجمن قلب آمریکا قرار داد.

در اینجا لازم است یادی کنیم از موستانگ بولیت، که با آن همه جذابیت و مانوری که داده شد، و البته محبوبیت فراوانی که بولیت خاطره انگیز با مردم آمریکا داشت، به هیچ یک از شورولت کوروت ها نرسید و پرونده اش با ۳۰۰,۰۰۰ دلار بسته شد.

۱۸. فراری ۲۵۰GT 1960 Cabriolet

درباره فراری ۲۵۰GT باید اشاره کرد که ۲۵۰GT در سال ۱۹۶۱ معرفی شد و به خیابان ها آمد. از طرفی ساخت نهایی آن در سال ۱۹۵۹به اتمام رسید. در هر صورت بسیاری این فراری را نه مدل ۱۹۵۹ و نه مدل ۱۹۶۱، بلکه مدل ۱۹۶۰ می دانند.

خودوریی بسیار متفاوت در زمان خودش که پیشرفتش را مدیون درس گرفتن از فراری مسابقه ای Testa Rossa 250  می داند. فراری ۲۵۰ Testa Rossa را می توان اسطوره ای در تاریخ خودروسازی ایتالیا دانست.

جالب اینکه ۲۵۰GT نسخه تکامل یافته ۲۵۰ است. محصولی بسیار نادر در زمان حاضر (در سال ۱۹۶۱ تنها ۲۰۰ نسخه از آن راهی بازار شد) که به مبلغ ۱,۴۰۷,۰۰۰ دلار فروخته شد.

۱۷. پورشه ۹۱۸ Spyder 2015

اگر از رکورد ۲:۴۳ فورد جی تی در پیست بین المللی ویرجینیا چشم پوشی کنیم، بعد آن، پورشه ۹۱۸ اسپایدر سریع ترین خودرو چهار چرخ در این پیست ۴.۲ مایلی است.

۹۱۸ اسپایدر قطعا یک شاهکار مهندسی است. در حقیقت، این پورشه ۸۸۷ اسب بخاری هیبریدی (یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی قدرتمند) تنها ۰.۱ ثانیه از فورد جی تی عقب ماند.

با این وجود باز هم پورشه سریع ترین است چرا که در همین رقابت نزدیک، اسپایدر رکورد بیشترین سرعت در پیست ویرجینیا یعنی ۱۷۰.۶ مایل بر ساعت را از آن خود کرد. (فورد جی تی با سرعت ۱۶۳.۶ مایل بر ساعت در مقام دوم باقی ماند.)

در کنار فاکتور سرعت اسپایدر، باید به ظرافت هنری آن نیز اشاره کرد. ۹۱۸ را می توان یکی از زیباترین خودرو ها دانست که آیرودینامیک فوق العاده اسپایدر، آن را به یک اثر هنری ماندگار تبدیل می کند.

فاکتور سوم که با اضافه شدن آن، باعث افزایش بیش از پیش قیمت اسپایدر می شود، تولید محدود آن است. به شکلی که تنها ۳۰۰ نسخه از آن به آمریکا راه پیدا کرد.

همه این ها باعث شد که اسپایدر نقره ای براق برت جکسون ۱,۴۳۰,۰۰۰ دلار بیارزد. به عبارت دیگر ۵۸۲,۰۲۵ دلار بیشتر از یک پورشه ۹۱۸ اسپایدر بیسیک (بدون آپشن) در سال ۲۰۱۵.

۱۶. بنتلی Speed Six 1930

بنتلی پیروز سال های اول مسابقات ۲۴ ساعته لمانز بوده و خودرو قهرمان بنتلی مدل سال ۱۹۳۰ از Speed Six مشهورش است. پنج بار پیروزی از  هشت مسابقه، باعث شهرت هر چه بیشتر آن در سال های ابتدایی مسابقات لمانز شد.

جالب است بدانید این مدل از بنتلی، برای مدتی خودرو پلیس اسکاتلند بود، و تقریبا هیچ خودرویی توانایی فرار از بنتلی ۱۸۰ اسب بخاری را نداشت. اگر چه محصول به فروش رفته در حراج فینیکس با قیمت ۱,۴۵۷,۰۰۰ دلار ، دقیقا همان برنده سال ۱۹۳۰ نبود، ولی یک بازسازی کاملا دقیق یا به عبارت دیگر، تنها المثنی Bentley Speed Six ، باقی مانده از سال ۱۹۸۰ بود که به فروش رفت.

۱۵. فراری F40 1991

F40 را همه می شناسند. سوپر اسپرت کلاسیکی که برای بزرگداشت ۴۰ سال خودروسازی انزو فراری، در سال ۱۹۸۸ ساخته شد و اکنون پس از ۳۰ سال هنوز هم F40 زیبا و دوست داشتنی و البته بسیار گران قیمت است.

F40 قرمز رنگی که مشاهده می کنید ۲۷ سال عمر دارد، و با کارکردی کمتر از ۲۵۰۰ مایل، یکی از تمیزترین F40 های موجود در آمریکا است که به مبلغ ۱,۵۱۲,۰۰۰ دلار به فروش رسید.

شهرت F40 در شکستن رکورد سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت برای اولین بار در تاریخ خودروسازی جهان است. قبل از آن پورشه ۹۵۹ سریعترین خودرو تولیدی بود که F40 با موتوری قدرتمند تر و همچنین وزنی بسیار کمتر، در مدت کوتاهی پس از مرگ انزو فراری، پرستیژ  و جایگاه فراری را پس گرفت.

۱۴. مرسدس بنز ۳۰۰SL 1957

مرسدس بنز کلاسیک مدل سال ۱۹۵۷ دقیقا هم قیمت فراری F40 فروخته شد و این جایگاهش را با فراری شریک است. اولین نکته ای که اگر ۳۰۰SL را بشناسید، در اینجا جلب توجه می کند، در های مدل فروخته شده هستند که مانند مدل کوپه، به سمت بالا و به آن فرم معروفش باز نمی شوند.

در عوض از معدود ۳۰۰SL های کروک است که بدون شک محبوبیت خاص خودش را دارد. سایر اجزا مثل کاپوت، ترمز دستی، جلو پنجره و غیره همانند مدل کوپه است. همچنین مدل فوق امتیازاتی مانند ترکیب چند رنگی صندلی و داشبورد را دارد که در سایر مدل ها هیچوقت دیده نشد.

جالب است بدانید پس از تولید در سال ۱۹۵۷ اولین بار مرسدس بنز ۳۰۰SL در آمریکا ظاهر شد. در سال ۱۹۶۲ این خودرو پس از ۵ سال به دست جیمز موزلی مالک خودرو می رسد.

موزلی تا زمان مرگش یعنی سال ۲۰۱۲ مرسدس بنز کلاسیک خود را نگه داشت. ۳۰۰SL داستان ما یک سال پس از مرگ موزلی که به کارکرد ۳۵۰۰۰ مایل رسیده بود، در یک حراج به مبلغ ۴۶۰,۰۰۰ فروخته شد و اکنون در ژانویه ۲۰۱۸ شخصی با ۱,۵۱۲,۰۰۰ دلار آن را به خانه برد.

۱۳. فراری ۲۵۰GT/L 1964 Berlinetta Lusso

GT/L آخرین مدل از سری ۲۵۰GT است که قبلا به آن پرداختیم. با این تفاوت که یک ارتقا لوکس از کیت بدنه گرفته تا آپشن های داخلی بر آن اعمال شده. (عکس های دو مدل را با هم مقایسه کنید) مدل GT/L آنقدری محبوب بود که مدل کم کارکرد آن (۴۴,۰۰۰ مایل) با بیش از نیم قرن طول عمر به مبلغ ۱,۶۸۲,۵۰۰ دلار فروخته شد.

۱۲. مکلارن P1 2015

باید منتظر P1 در این لیست می بودیم. یکی از سه گانه سوپرخودرو های هیبریدی (پورشه ۹۱۸ اسپایدر، فراری لافراری، و مک لارن P1).

پیشرانه قدرتمند این مدل از مک لارن متشکل از یک موتور الکتریکی ۱۷۶ اسب بخاری، و همچنین یک موتور بنزینی هشت سیلندر تویین توربو با ۷۲۷ اسب بخار است که مجموعا ۹۰۳ اسب بخار در اختیار دارد.

تنها ۳۷۵ عدد از P1 ساخته شد. مدل فروخته شد در حراجی فینیکس که عکس آن را مشاهده می کنید از فیبر کربن مشکی ساخته شده و ۱,۷۳۲,۵۰۰ دلار برای آن پرداخت شده است.

۱۱. Iso Grifo A3/L 1963

ایزو گریفو را احتمالا کمتر دیده اید. شاید هم اولین بار است که می بینید. محصول کلاسیک زیبایی که بسیار در بین آمریکایی ها محبوب است. سیاست خودروسازی ایزو بعد از ساخت Isetta bubble در دهه ۵۰ میلادی کاملا به یکباره عوض شد.

ایزو با ورود به دهه ۶۰ میلادی شروع به ساخت محصولات قدرتمند و اسپرت خود کرد که چندین خودرو از بهترین های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ از آن این شرکت است.

اصرار Iso بر سیاست جدیدش باعث می شود که Grifo با موتور بسیار قوی V8 شورولت که ۷.۴ لیتر حجم دارد ساخته شود و در چنین روزی پس از ۵۵ سال به قیمت ۱,۷۶۰,۰۰۰ دلار معامله شود.

در قسمت دوم این مطلب که فردا شب منتشر می شود، خواهید دید که به یکباره قیمت ها به شکل چشم گیری افزایش پیدا می کنند و رقابت بین سوپر اسپرت های داغ و جدید، و کلاسیک های نایاب و قدیمی شدت می گیرد.

منتظر فراری های نادر و عجیب، عتیقه ترین بوگاتی موجود دنیا، و خودرو جیمز براون (خواننده سول و جاز) و ... در قسمت دوم باشید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل