همه چیز درباره آیفون 13
فروش پلی استیشن 4 از 76.5 میلیون واحد عبور کرد

فروش پلی استیشن 4 از 76.5 میلیون واحد عبور کرد

سونی وضعیت مالی خود در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ میلادی را منتشر کرده که خبر از موفقیت کنسول نسل هشتمی این کمپانی ژاپنی یعنی پلی استیشن ۴ می دهد. در این دوره سه ماهه سونی موفق به فروش ۹ میلیون واحدی پلی استیشن ۴ شده که از رقم ۹.۷ میلیون دستگاهی زمان مشابه در سال گذشته کمی کمتر است.

گزارشی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ منتشر شده بود، خبر از فروش ۶۷.۵ میلیون دستگاهی کنسول پلی استیشن ۴ تا می داد. آمار ۹ میلیونی سه ماهه سوم نیز این رقم را به طور مجموع به ۷۶.۵ میلیون واحد می رساند. البته این اعداد بدون شک بالاتر هستند.

سونی توقع دارد تا ۲.۵ میلیون پلی استیشن ۴ دیگر نیز تا انتهای سال مالی فعلی تا تاریخ ۳۱ مارچ بفروشد تا آمار کلی را به ۱۹ میلیون دستگاه در سال برساند، عددی که یک میلیون از زمان مشابه در سال گذشته کمتر است.

همچنین بر اساس گزارش های منتشر شده، جدا از عملکرد قابل قبول پلی استیشن ۴ در زمینه فروش سخت افزاری، در بخش نرم افزاری نیز رشد ۱۶.۲ درصدی را نسبت به سال مالی گذشته دیده اند تا درآمد این بخش از ۶۱۷.۷میلیارد ین به ۷۱۸ میلیارد ین برسد.

پلی استیشن 4
پلی استیشن ۴ هنوز هم موفقیت بزرگی برای سونی محسوب می شود.

البته سونی پیش بینی سود خود در بخش بازی را تا پایان سال مالی جاری در ۳۱ ام ماه مارچ، کاهش داده است. این کمپانی اعلام کرده که این کاهش به دلیل به تعویق افتادن تاریخ انتشار چند بازی مهم است که البته نام این بازی ها از سمت سونی مشخص نشده است. برای نمونه این تاخیر ها می توان به انتشار بازی God of War در ماه آپریل اشاره کرد.

به طور کلی، فروش و درآمد سونی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱.۵ درصدی داشته که رقم آن معادل ۲۳.۶۴۹ میلیارد دلار است.

در نهایت می توان گفت که به طور کلی، این کمپانی سال مالی خوبی را حداقل در بخش بازی و سرگرمی تجربه کرده و دلایل آن را می توان در پشتیبانی نرم افزاری فوق العاده و عرضه پلی استیشن ۴ پرو و کاهش قیمت پلی استیشن ۴ معمولی دانست.

نظر شما در مورد دلایل موفقیت سونی در بخش بازی و سرگرمی چیست؟

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato