مسئولان کمپانی دل به دنبال ادغام با VMware هستند

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر تلاش کمپانی دل برای عرضه عمومی سهام یا افزایش تعداد مالکان منتشر شده بود و حالا مسئولان این کمپانی از ادغام با VMware خبر داده اند که در حوزه محاسبات ابری فعالیت داشته و در مالکیت خود آنها قرار دارد.

مسئولان این شرکت در فرم «کمیسیون بورس و اوراق بهاردار آمریکا» تاکید کرده اند که به دنبال فرصت های کسب و کار بالقوه  هستند که شامل عرضه سهام به صورت عمومی یا ادغام با VMware است. آنها بدون اشاره به جزئیات هدفشان فروش این شرکت یا واگذاری VMware را رد کرده اند.

ظاهرا در حالی که تنها چهار سال از خصوصی شدن دل می گذرد قرار است این شرکت دوباره عمومی شود. یکی از راه پیش رو ادغام معکوس با VMware است که به عمومی شدن این شرکت بدون نیاز به طی کردن مراحل پیچیده عرضه اولیه سهام IPO کمک می کند.VMWareVMware که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد در سال ۲۰۰۴ توسط کمپانی EMC خریداری شد. سال گذشته دل با پرداخت ۶۷ میلیارد دلار که بزرگترین قرار داد فناوری تا آن زمان محسوب می شد مالکیت EMC و ۸۰ درصد از VMware را به دست آورد.

این مساله امکان جبران ضررهایی را که پس از خصوصی شدن در سال ۲۰۱۳ و خرید قرضی EMC به سهامداران تحمیل شد را نیز جبران می کند.

در سال ۲۰۱۵ و پس از انتشار شایعاتی مبنی بر خرید EMC توسط دل سهام VMware از ۷۰ دلار به ۴۰ دلار سقوط کرد اما در ۲ سال گذشته روند صعودی را در پیش گرفت.

در هفته های اخیرا و سپس از انتشار خبرهای مبنی بر عرضه عمومی دل، ارزش سهام VMware به بالاترین میزان خود یعنی ۱۶۴ دلار رسید. با این حال دل هنوز اقدامی عملی را در این زمینه صورت نداده و ممکن است از این ادغام صرف نظر کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟