بذل و بخشش دایملر بعد از یک سال مالی موفق؛ اعطای 5700 یورو پاداش به برخی از کارکنان

پس از پشت سر گذاشتن یک سال مالی بسیار موفق مقامات دایملر تصمیم گرفته اند که کارمندان خود را نیز در سود بدست آمده سهیم کنند. بر این اساس در ماه  آوریل به هر یک از کارمندان واجد شرایط - شامل حدود ۱۳۰ هزار نفر از کل ۲۹۰ هزار کارمند دایملر در سرتاسر جهان - مبلغ ۵,۷۰۰ یورو (معادل حدود ۷۰۰۰ دلار) اعطا خواهد شد که حدود ۳۰۰ یورو بیشتر از پاداش سال قبل است.

Mercedes benz factory

همانطور که پیش تر نیز به اطلاعتان رسانده ایم در سال ۲۰۱۷ گروه دایملر از لحاظ فروش بسیار موفق عمل کرده و توانسته در مجموع ۳.۳ میلیون انواع وسیله نقلیه به مشتریان خود در سرتاسر جهان تحویل دهد. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۶ از رشد ۹ درصد حکایت داشته و یک رکورد در تاریخ این کمپانی به حساب می آید.

mercedes-benz-daimler

از میان برندهای زیر مجموعه گروه دایملر، مرسدس بنز فراتر از انتظار ظاهر شده و با تحویل ۲,۲۸۹,۳۴۴ رشدی ۹.۹ درصدی در سال گذشته ثبت کرده است؛ در صورت احتساب مدل های فروخته شده تحت برندهای مایباخ و اسمارت این رقم به تعداد دقیق ۲,۳۷۳,۵۰۰ خواهد رسید.

Mercedes-Benz-GLE43_AMG_US-Version-2017

برای نخستین بار در تاریخ این کمپانی، فروش مدل های AMG با عبور از مرز ۱۰۰ هزار دستگاه و ثبت رشد ۳۳ درصدی به ۱۳۱,۹۷۰ رسیده؛ همچنین میزان استقبال از ون های ستاره نشان نیز ۱۲ درصد افزایش یافته و در سال ۲۰۱۷ آمار فروش ۴۰۱,۰۰۰ دستگاهی برای آنها ثبت شده است. میزان فروش اتوبوس های ساخت دایملر هم با رشد ۹ درصدی به ۲۸,۷۰۰ دستگاه رسیده است.

Mercedes-Benz Buses and Coaches

با رشد فروش قابل ملاحظه تمامی زیرمجموعه ها، جای تعجبی ندارد که سود خالص دایملر نیز به میزان چشمگیر ۲۴ درصد افزایش پیدا کرده و به ۱۰.۹ میلیارد یورو برسد. همچنین میزان درآمد نیز ۷ درصد رشد کرده و دایملر در سال گذشته موفق به کسب درآمد ۱۶۴.۳ میلیارد یورویی شده است.

Mercedes-Benz-AMG_GT_R-2017

طبق پیش بینی ها سال ۲۰۱۸ نیز برای دایملر بسیار پربار خواهد بود. یکی از دلایل اصلی این موضوع به معرفی نسل جدید A کلاس، ون اسپرینتر، G63 و رونمایی احتمالی از سدان AMG GT مربوط می شود.

2018-mercedes-a-class-teaser

علاوه بر معرفی نسل های جدید، امسال فیس لیفت چند مدل دیگر ارایه خواهد شد که از مهم ترین آنها می توان به C کلاس و GLC اشاره کرد. CLS و G کلاس نیز که همین چندی پیش وارد نسلی تازه شده اند، قطعا از جذابیت های بسیار بالایی برای مشتریان برخوردار خواهند بود.

Mercedes-Benz-CLS-2019

با این شرایط بنظر می رسد خودروسازان لوکس باز هم رقابت بسیار سختی را با اشتوتگارتی ها تجربه خواهند کرد. چندی پیش ب ام و از تدوین یک برنامه گسترده برای بازپس گیری جایگاه نخست از مرسدس بنز تا سال ۲۰۲۰ خبر داد. با این حساب ظاهرا باواریایی ها به طور غیر مستقیم شکست در سال ۲۰۱۸ را نیز از قبل پذیرفته اند!

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟