ضبط مکالمات ممکن است یکی از قابلیت های پیش فرض اندروید P باشد

ضبط مکالمات ممکن است یکی از قابلیت های پیش فرض اندروید P باشد

جمعی از توسعه دهندگان اخیرا با بررسی کدهای منبع پروژه اوپن سورس اندروید، به شواهدی رسیده اند که از ارائه قابلیت ضبط مکالمات تلفنی به طور بومی در اندروید P حکایت می کنند.

از شواهد و قرائن پیداست که برنامه نویسان گوگل به پروژه اوپن سورس اندروید کدهایی اضافه کرده اند که وجود یک «بوق ضبط مکالمه» را تأیید می کند. پیش بینی شده که این بوق احتمالا زمانی شروع به پخش می کند که کاربر روی دکمه ضبط مکالمات اشاره کرده باشد.

مطابق گزارشات، به نظر می رسد که این صدا دارای فرکانس ۱۴۰۰ هرتز باشد تا همه افراد در تمام سنین بدون هیچ مشکلی بتوانند آن را بشنوند. همچنین مشخص شده که این بوق ضبط مکالمه هر ۱۵ ثانیه یک بار تکرار می شود تا طرفین هنگام مکالمه از ضبط صدا آگاه باشند.

در صورت اضافه شدن این قابلیت به اندروید، لازم است که گوگل در قوانین استفاده اش تغییراتی به وجود آورد چرا که ضبط مکالمات در بعضی کشورها (مثل آمریکا) بدون آگاهی طرف مقابل یک امر غیر قانونی برشمرده شده و قابل پیگرد است.

بعضی منابع می گویند که گوگل برای ارائه این قابلیت به طور بومی در حال حاضر مشغول مذاکره با رگولاتوری هاست، هر چند که احتمالا برای گرفتن مجوز با دردسر زیادی مواجه نمی شود چرا که با پخش صدای بوق راهی پیش پای کاربران گذاشته تا از ضبط مکالمه آگاه شوند.

همچنین به گزارش برخی منابع دیگر، ظاهرا گوگل قصد دارد که این قابلیت را در قالب یک API در دسترس توسعه دهندگان شخص ثالث نیز قرار بدهد.

لازم به ذکر است که ویژگی ضبط مکالمات به صورت بومی، چیز جدیدی نیست و بعضی دیوایس های شرکت چینی وان پلاس مدتی است که آن را به کاربران خود ارائه می کنند. اما این نخستین باری است که چنین قابلیتی می خواهد که به طور بومی در یکی از نسخه های خالص اندروید حاضر باشد.

اندروید P که احتمالا با شماره نسخه ۹.۰ منتشر شود، این روزها مراحل پایانی توسعه اولین نسخه پیش نمایش خود را می گذراند که قرار است به زودی برای توسعه دهندگان منتشر گردد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato