ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گیتس
علمی

همکاری گیتس و یکی از جراحان مشهور آمریکا برای کاهش نرخ مرگ و میر

بیل گیتس، بنیانگذار کمپانی مایکروسافت و «اتول گاوانده»، جراح، مدرس دانشگاه هاروارد و نویسنده شناخته شده مسیرهای متفاوتی را پشت سرگذاشته اند اما این روزها روی پروژه مشترکی کار می کنند. این ماموریت یافتن راهی ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰

بیل گیتس، بنیانگذار کمپانی مایکروسافت و «اتول گاوانده»، جراح، مدرس دانشگاه هاروارد و نویسنده شناخته شده مسیرهای متفاوتی را پشت سرگذاشته اند اما این روزها روی پروژه مشترکی کار می کنند.

این ماموریت یافتن راهی برای حل مشکلات پیچیده بهداشتی در مقیاسی جهانی است و از ابطال باورهای نادرست در مورد واکسن تا بهبود نرخ مرگ و مر کودکان را در بر می گیرد.

بر اساس آمار «سازمان جهانی بهداشت» در سال 2016 بیش از 5 میلیون کودک زیر 5 سال در گذشته اند در حالی که حداقل نیمی از آنها با روش های ساده و ارزان قابل پیشگیری بوده اند.

از سوی دیگر 95 درصد از افراد بین سنین 5 تا 60 ساله زنده می مانند به همین خاطر گیتس و گاوانده قرار است روی کمک به کودکان و افراد کهنسال تمرکز کنند.

اتول گاوانده
اتول گاوانده

این جراح آمریکایی تاکید می کند حتی در ایالات متحده بسته به اینکه در چه شهری زندگی می کنید و چقدر درآمد دارید امید به زندگی بیست سال کمتر یا بیشتر می شود. از دیدگاه وی افزایش میانگین عمر افراد تا 80 سالگی مستلزم دسترسی به دارو و مراقب های بهداشتی منظم در طول زندگی است و ایجاد وقفه های طولانی در این فرایند به قیمت جان انسان ها تمام می شود.

در برخی نقاط دنیا خرافات زیادی در مورد واکسیناسیون وجود دارد و این دو متخصص عقیده دارند که باید موفقیت های عظیم واکسن و عواقب خودداری از مصرف آنها را برای مردم تشریح کرد. گاوانده که از نویسندگان محبوب اوباما به شمار می رود، در این باره خاطره ای را نقل می کند:

زمانی که بچه بودم واکسن اوریون در دسترس نبود و به همین خاطر به التهاب مغز دچار شدم. این بیماری باعث شد من سه هفته در کما باشم و تا یک قدمی مرگ پیش بروم.

یکی دیگر از اهداف آنها مبارزه با بیماری مهلک مالاریا است. گیتس تلاش دارد نه تنها تعداد تلفات این بیماری را کاهش دهد بلکه آن را از تمام کشورها به طور کامل ریشه کن نماید.

بههمین منظور بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» و موسسه «کارلوس اسلیم» در مجمع جهانی اقتصاد از اختصاص 180 میلیون دلار برای ریشه کن کردن مالاریا در آفریقای مرکزی خبر دادند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • parsa_masoudi
  parsa_masoudi | ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

  با خرد و بزرگ مرد تاريخ بيل گيتس

 • thepjt
  thepjt | ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

  آقای گیتس ... جهان همین الان حدود 8 میلیارد نفر جمعیت داره که ابدا کم نیست. زمین و منابع پاسخگو شون نیست . نصف این جمعیت زندگی دارند که مرگ بهتر از اون زندگی هست . تو آفریقا ، تو هند ، تو آمریکای جنوبی ... عزیز، برو وضعیت کارگران چینی رو ببین که رسما دارن بردگی میکنند .
  تو این مملکت خراب شده ، خیلی ها زندگی دارند که روزی صد بار آرزوی مرگ میکنند ...
  بعد میخوای مرگ رو کم کنی ؟ میخوای مردم دیر تر بمیرند ؟ میخوای این زندگی لعنتی شون بیشتر طول بکشه و بیشتر عذاب بکشند ؟

مطالب پیشنهادی