اندروید اوریو برای اکسپریا اکس و اکس کامپکت منتشر شد

اندروید اوریو برای اکسپریا اکس و اکس کامپکت منتشر شد

با وجود اینکه هنوز خیلی از دیوایس های اندرویدی به اندروید اوریو بروزرسانی نشده اند ولی سونی عملکرد بسیار خوبی در آپدیت موبایل هایش به اندروید ۸.۰ به نمایش گذاشته است. بعد از انتشار این نسخه از اندروید برای اکس زد (XZ) و اکس زد وان (XZ1) ژاپنی ها اندروید اوریو را به اکسپریا اکس (X) و اکس کامپکت (X Compact) هم آوردند.

ساعاتی پیش فریمور جدید ۳۴.۴.۰.۳۶۴ منتشر شد و کسانی که میان رده های اکسپریا اکس و اکس کامپکت را دارند می توانند با دانلود آن سیستم عامل موبایل شان را به اندروید اوریو آپدیت کنند. همچنین در این بروزرسانی بعضی مشکلات امنیتی رفع شده است و با ویژگی های جدید دوربین، اگر هنگام حرکت عکس بگیرید تیرگی اشیا به حداقل می رسد.

انتشار اندروید اوریو برای اکسپریا اکس و اکس کامپکت، لیست موبایل هایی که سونی وعده داده بود اندروید ۸ را دریافت می کنند به رقم چهار می رساند:

  • Xperia XA1
  • Xperia XA1 Plus / Dual Sim
  • Xperia XA1 Ultra / Dual Sim
  • Xperia X Dual Sim

سونی برنامه دارد تا اندروید اوریو را به پروژکتور Xperia Touch نیز بیاورد. بد نیست بدانید در حالی که اندروید اوریو سال گذشته انتشار یافت ولی گزارشات نشان می دهند که ۰.۷ درصد از دیوایس های اندرویدی فعال بازار به این نسخه مجهز شده اند. هنوز اندروید ۶ با حدود ۳۰ درصد محبوب ترین اندروید بازار است.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato