جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

تسلا بزرگترین نیروگاه برق مجازی دنیا را در استرالیا می سازد

مقامات ایالت جنوبی استرالیا اعلام کرده اند که قرار است با همکاری تسلا شبکه های از هزاران خانه که از طریق پنل های خورشیدی برق رسانی می شوند را تشکیل دهند.

در این پروژه که مراحل اولیه پیاده سازی آن به تازگی شروع شده، قرار است در نهایت 50 هزار خانه از طریق پنل های خورشیدی ساخت تسلا و باتری های خانگی «PowerWall» ایجاد شوند تا به گفته «جِی ویتِریل»، نخست وزیر ایالت جنوبی استرالیا «بزرگترین نیروگاه برق مجازی دنیا» ساخته شود. ویتریل در این مورد افزوده:

«طرح انرژی ما به معنی این است که در زمینه انرژی های تجدید پذیر پیشتاز می شویم و اکنون متکی بودن خانه ها بر خود (از حیث انرژی) را ساده تر کرده ایم».

او در ادامه گفته که از خانه های شهروندان به عنوان راهی برای تولید انرژی برای شبکه (برق) استرالیای جنوبی استفاده می شود. به این ترتیب با مشارکت خانوارها میزان زیادی در قبوض انرژی صرفه جویی می شود.

پنل خورشیدی

اکنون نصب پنل های خورشیدی و پک های باتری Powerwall تسلا در 1100 خانه آغاز شده و 24 هزار خانه دیگر نیز در آینده تجهیز خواهند شد. در نهایت قرار است در 4 سال آینده 50 هزار خانه به این تکنولوژی مجهز شوند.

در این صورت این تجهیزات قادر خواهند بود انرژی برقی به اندازه نیروگاه های مبتنی بر توربین های گازی یا ذغال سنگ تولید کنند. بر اساس ادعای تسلا این فناوری در نهایت می تواند 250 مگاوات ساعت از طریق انرژی خورشیدی و 650 مگاوات ساعت از طریق برق ذخیره شده در باتری ها را فراهم نماید. انرژی مازاد نیز برای مصرف در شب، در باتری ها ذخیره می شوند.

نصب این تجهیزات هیچ هزینه ای برای مالکان خانه ها ندارد

مسئله مهم این است که نصب این تجهیزات هیچ هزینه ای برای صاحبان خانه ها ندارد. در واقع هزینه این طرح از طریق تزریق چند میلیون دلار بودجه و نیز وام های حاصل از بودجه تخصیص داده شده برای انرژی های تجدید پذیری که از مالیات دهندگان دریافت می شود، تأمین می گردد. در آینده قرار است بودجه این طرح از طریق فروش مازاد انرژی تولید شده توسط شبکه برق مذکور تأمین شود.

پنل خورشیدی تسلا

همین الان هم بزرگترین باتری جهان در ایالت استرالیای جنوبی نصب شده؛ باتری هایی که توسط کمپانی ایلان ماسک، تسلا در عرض 100 روز ساخته شده و می تواند با ذخیره سازی خروجی برق تولیدی نیروگاه بادی «Hornsdale» پایداری شبکه را جهت تامین برق برای بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی تضمین نماید.

همچنین برخی از کشورهای دیگر از جمله آفریقای جنوبی نیز به دنبال بهره بردن از فناوری تولید برق از انرژی خورشیدی برای رفع مشکل دائمی کمبود برق خود هستند.

مطالب مرتبط

چشم مصنوعی با ارسال تصاویر به مغز موجب بازسازی قدرت بینایی برای افراد نابینا خواهد شد

تا کنون تصور کرده اید که اگر چشم خود را از دست دهید چه حالی پیدا خواهید و چگونه می توانید به زندگی خود ادامه دهید؟ نداشتن این عضو شاید بیشتر از دیگر اعضای بدن دردناک به نظر برسد زیرا تقریبا همه کارها و فعالیت های انسان به بینایی مربوط هستند و بدون آن گویا... ادامه مطلب

دولت استرالیا فناوری 5G شرکت های هوآوی و ZTE را تحریم کرد

دولت استرالیا در اقدامی سختگیرانه تر نسبت به تحریم های آمریکا، خریداری تجهیزات شبکه 5G از شرکت های چینی هوآوی و ZTE توسط اپراتورهای داخلی را ممنوع اعلام کرد. خبر مذکور توسط حساب توییتری کمپانی هوآوی تأیید شده و این شرکت با اشاره به حضور 15 ساله در بازار استرالیا، تصمیم اخیر دولت این کشور را... ادامه مطلب

ایلان ماسک و ایده تامین برق ایالات متحده با استفاده از انرژی خورشیدی

«ایلان ماسک» نوآور و کارآفرین معروف آمریکایی، تاکید زیادی روی استفاده از منابع انرژی پایدار به خصوص نور خورشید داشته و تاکنون ایده های مختلفی را برای استفاده از انرژی خورشیدی مطرح کرده است. در همین راستا، آقای ماسک اخیراً در جلسه ای با حضور فرمانداران ایالت های مختلف آمریکا، اعلام کرده که می توان انرژی... ادامه مطلب

مایکروسافت دومین قرارداد انرژی تجدیدپذیر خود در آسیا را امضا نمود

هفته‌ی گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که اولین قرارداد خود را پیرامون حوزه‌ی انرژی تجدیدپذیر در آسیا به ثبت رساند. حال این شرکت ردموندی از به ثبت رسیدن دومین قرارداد مشابه جدیدش در قاره آسیا خبر داد. بر اساس قرارداد جدید قرار است که سه مگا‌ وات انرژی الکتریکی خورشیدی از شرکت آتریا پاور واقع در... ادامه مطلب

ساخت نوعی باتری نوری که می تواند خود را شارژ کند

در عصر کنونی بشر می تواند دستگاه هایی بسازد که انرژی خود را از خورشید تامین کرده و مابقی آن را در داخل یک باتری ذخیره کنند اما خود باتری چگونه باید شارژ شود؟ متاسفانه هنوز تکنولوژی مورد استفاده در باتری ها پیشرفت زیادی را تجربه نکرده و پیل های لیتیومی-یونی امروزی باید برای شارژ شدن... ادامه مطلب

دانشمندان باتری های مایع با طول عمر بیش از یک دهه ساخته اند

باتری های امروزی شاید از نظر ظرفیت محدود نباشند، اما طول عمر آنها چندان مطلوب نیست. یک مجموعه لیتیوم-یونی به سادگی پس از دو-سه سال استفاده سنگین از کار می افتد، موضوعی که اگرچه برای موبایل ها آزاردهنده است، اما در سیستم های ذخیره سازی انرژی که باید سال ها بدون مشکل عمل کنند، بحرانی خواهد... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x