بالاخره سهم اندروید اوریو از بازار به بیش از یک درصد رسید

بالاخره سهم اندروید اوریو از بازار به بیش از یک درصد رسید

گوگل ساعاتی پیش آمار توزیع نسخه های مختلف اندروید برای ماه فوریه را منتشر کرد. با یک نگاه کوتاه به این آمار می توان دریافت که اوضاع برای آخرین نسخه اندروید چندان جالب نیست و هنوز نتوانسته به تعداد زیادی از دیوایس های اندرویدی در سراسر دنیا راه پیدا کند.

البته در مقایسه با آمار سال گذشته، شاهد پیشرفت اندکی در میزان سهم اندروید اوریو از بازار هستیم که حالا از زیر یک درصد، به بالای یک درصد رسیده و این دقیقا همان رویه ای است که اندروید نوقا در سال گذشته آن را دنبال می کرد.

مطابق گزارشات، به نظر می رسد که اندروید اوریو حالا روی ۱/۱ درصد از دیوایس های اندرویدی سراسر دنیا نصب شده و این در حالیست که سهم اندروید نوقا از این دیوایس ها حالا به ۲۸/۶ درصد می رسد. همچنین اندروید مارشملو و لالی پاپ هم با تصاحب به ترتیب ۲۸/۱ و ۲۴/۶ درصد بازار همچنان در شرایط مطلوبی به سر می برند.

اما در نهایت سهم اندروید کیت کت از بازار حالا به ۱۲ درصد کاهش یافته و سایر نسخه های قدیمی تر مثل ژلی بین، آیس کریم سندویچ و جینجربرد نیز به ترتیب ۵ درصد، ۰/۴ درصد و ۰/۳ درصد از سهام بازار را در اختیار دارند.

توجه داشته باشید که این آمار و ارقام در یک بازه هفت روزه گردآوری شده و نسخه هایی از اندروید که سهمی کمتر از ۰/۱ درصد از بازار دارند هم در آن لحاظ نشده اند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato