صفر تا صد در 2.8 ثانیه؛ مکلارن مشخصات کامل سنا را منتشر کرد

صفر تا صد در 2.8 ثانیه؛ مکلارن مشخصات کامل سنا را منتشر کرد

در هفته های پایانی سال ۲۰۱۷ بود که کمپانی انگلیسی مکلارن از یک جنگنده خیابانی با نام سِنا (Senna) رونمایی کرد. در زمان معرفی اگر چه انگلیسی ها به مشخصات فنی دقیق سنا اشاره ای نداشتند، اما قول دادند که این خودرو از عملکردی خیره کننده برخوردار خواهد بود.

2018-mclaren-senna

حال با گذشت نزدیک به دو ماه از آن تاریخ، مکلارن جزئیات بیشتری از این اتومبیل فوق سریع را منتشر کرده است. همانطور که پیش تر نیز اعلام شده بود، نیروی مورد نیاز سنا توسط یک موتور ۴ لیتری V8 تامین می شود. این موتور قادر است ۷۸۹ اسب بخار قدرت در دور ۷,۲۵۰ و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور در دور ۳,۳۰۰ تولید کند.

2018-mclaren-senna

وظیفه انتقال قدرت به چرخ های عقب در سنا بر عهده یک گیربکس هفت سرعته دو کلاچه گذاشته شده است. به دلیل وزن ۱,۱۹۸ کیلوگرمی، سنا بعد از مدل افسانه ای F1 دومین خودروی سبک ساخت مکلارن است که امکان نصب پلاک بر روی آن وجود دارد.

2018-mclaren-senna

با توجه به نسبت قدرت به وزن ایده آل (۶۵۹ اسب بخار برای هر تن)، مکلارن سنا عملکردی مثال زدنی از خود به نمایش می گذارد. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۶۰ مایل (۹۷ کیلومتر) در ساعت تنها به ۲.۸ ثانیه زمان داشته و در صورت فراهم بودن مسیر مستقیم می تواند به حداکثر سرعت ۲۱۱ مایل (۳۴۰ کیلومتر) در ساعت دست پیدا کند.

2018-mclaren-senna

شتاب صفر تا ۱۲۴ مایل (۲۰۰ کیلومتر) سنا نیز ۶.۸ و زمان لازم برای پیمودن مسافت یک چهارم مایل ۹.۹ ثانیه اعلام شده است. بد نیست بدانید این زمان برای ابر اتومبیل هایی مثل بوگاتی ویرون و فراری لافراری به ترتیب ۱۰.۱۷ و ۹.۸ ثانیه است. مکلارن P1 نیز رکوردی مشابه با لافراری دارد.

2018-mclaren-senna

در همان نگاه نخست به سنا می توان متوجه شد که مکلارن در طراحی این ابر اتومبیل تاکید ویژه ای بر روی ایرودینامیک داشته است. در سرعت ۱۵۵ مایل (۲۵۰ کیلومتر) در ساعت، اسپلیترهای جلو و باله عظیم عقب نیروی پایین برنده یا همان داون فورسی برابر با ۸۰۰ کیلوگرم ایجاد می کنند. جالب اینکه باله بزرگ عقبی با وجود وزن تنها ۴.۸۷ کیلوگرمی قادر است در سرعت های بالا تا ۱۰۰ برابر وزن خود نیروی پایین برنده بوجود بیاورد.

2018-mclaren-senna (10)

بر اساس برنامه ریزی های مکلارن، فقط ۵۰۰ دستگاه از سنا در رنگ های نارنجی، آبی، مشکی، سفید و خاکستری تولید خواهد شد. برای خرید این سوپر اتومبیل انگلیسی باید ۹۵۸,۹۶۶ دلار به اضافه مبلغ مالیات کنار گذاشت. این رقم حدود سه و نیم برابر بیشتر از مدلی مثل ۷۲۰S است، با این حال آیا سنا عملکردی سه برابری ارایه می کند؟

2018-mclaren-senna (10)

ناگفته نماند مکلارن ابر اتومبیل جدید خود را ماه آینده میلادی در نمایشگاه ژنو در معرض دید عموم قرار خواهد داد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato