استقبال از آیفون 6.1 اینچی آتی اپل چگونه خواهد بود

استقبال از آیفون 6.1 اینچی آتی اپل چگونه خواهد بود

مینگ-چی کو، تحلیلگر با سابقه موسسه «KGI Securities» اطلاعاتی در مورد مشخصات و زمان عرضه آیفون بهره مند از نمایشگر ۶.۱ اینچی را در اختیار رسانه ها قرار داده است.

بر اساس گمانه زنی های پیشین، اپل در سال جاری میلادی سه آیفون را روانه بازار خواهد کرد؛ یک جایگزین ۵.۸ اینچی برای آیفون ۱۰، یک مدل ارزان قیمت تر ۶.۱ اینچی با نمایشگر LCD و یک نسخه ۶.۵ اینچی با نمایشگر OLED با نام احتمالی آیفون ۱۰ پلاس.

به گفته این تحلیلگر مشهور، قرار است آیفون ارزان قیمت تر ۶.۱ اینچی در نیمه دوم سال جاری میلادی معرفی شود؛ آیفونی که احتمالاً برخی از مشخصات آیفون ۱۰ (بررسی دیجیاتو) از جمله Face ID را به ارث خواهد برد. البته انتظار می رود این بار اپل بتواند موبایل یاد شده را با قیمت به صرفه تری روانه بازار کند.

بدین منظور اپل می تواند از نمایشگر ارزان قیمت تر LCD (به جای OLED آیفون ۱۰) بهره ببرد و در عین حال از فریم آلومینیومی در کنار دوربین اصلی تکی استفاده کند و حتی فناوری لمس سه بعدی (۳D Touch) را نیز حذف نماید.

گمانه زنی مینگ-چی کو در مورد آیفون 6.1 اینچی 2018

بر اساس ادعای این تحلیلگر در دوره چرخه عمر آیفون ۶.۱ اینچی آتی (از فصل انتهایی سال ۲۰۱۸ تا فصل سوم سال ۲۰۱۹) انتظار عرضه ۱۰۰ میلیون واحد از این آیفون می رود.

البته کو افزوده که پیش بینی میزان عرضه ممکن است به علت نحوه قیمت گذاری این آیفون تغییر کند ولی او معتقد است که قیمت تلفن هوشمند یاد شده در آمریکا بین ۷۰۰ الی ۸۰۰ دلار خواهد بود. همچنین به طور دقیق تر پیش بینی شده که در صورت تعیین قیمت ۶۹۹ دلاری تعداد ۱۰۵ تا ۱۱۵ میلیون واحد و در صورت ارائه آیفون مذکور با قیمت ۷۹۹ دلار تعداد ۹۵ تا ۱۰۵ میلیون دستگاه به بازار عرضه خواهد شد.

تحلیلگر ارشد موسسه KGI Securities افزوده که قیمت می تواند بسته به دیدگاه اپل نسبت به اینکه این موبایل جانشین کدام یک از آیفون های ۸ یا ۸ پلاس باشد، تغییر کند. پیش از این از سوی موسسه KGI اعلام شده بود که آیفون ۶.۱ اینچی از برد منطقی غیر چند لایه به همراه باتری مستطیلی بهره خواهد برد؛ مشابه با همان مواردی که پیش از این در آیفون های ۸ و ۸ پلاس پیاده سازی شده بود.

iPhone X

«کو» انتظار دارد که آیفون مذکور ۵۰ درصد از میزان عرضه آیفون های آتی را به خود تخصیص دهد و در سال ۲۰۱۹ نیز فروش خوبی را تجربه کند. بر اساس تخمین های اخیر پیش بینی می شود اپل موفق شود در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰۰ میلیون آیفون را روانه بازار کند.

در نهایت باید گفت بر اساس گمانه زنی ها ۳ آیفون آتی در ماه های سپتامبر تا اکتبر سال جاری میلادی (شهریور تا آبان سال ۹۷) معرفی خواهند شد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato