همه چیز درباره آیفون 13
راه حل سامسونگ برای ورود دوربین دوگانه به موبایل های میان رده

راه حل سامسونگ برای ورود دوربین دوگانه به موبایل های میان رده

سامسونگ چندی پیش از کیت ایزوسل دوال (ISOCELL Dual) برای افزایش کیفیت دوربین های دوگانه در موبایل هایش پرده برداشت. حالا این شرکت بیانیه خبری زیر را در رابطه با قابلیت های پیشرفته این فناوری ارائه کرده که در ادامه می توانید آن را مطالعه نمایید.

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی از یک مجموعه کامل، شامل نرم افزاری جدید در کنار لنزهای دوگانه ایزوسل دوال (ISOCELL Dual) رونمایی کرد که امکان استفاده از قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند افکت Bokeh و تصویربرداری در نور پایین را برای موبایل های پایین رده و میان‌رده فراهم می‌کند. استفاده از این قابلیت‌ها تاکنون محدود به پرچمداران بوده است، اما حسگرهای دوگانه ISOCELL و مجموعه الگوریتم‌های نرم‌افزاری که اکنون سامسونگ رونمایی کرده است، امکان استفاده از این قابلیت‌ها در محصولاتی با قیمت‌های پایین‌تر را هم فراهم می‌کند.

بن کی هور، معاون مدیر بازاریابی سیستم‌های LSI در شرکت سامسونگ می‌گوید «دوربین‌های دوگانه، تجربه‌‌ای جدید و هیجان‌انگیز از عکاسی با موبایل است. راه‌حل فراگیر سامسونگ برای لنزهای دوگانه ISOCELL باعث می‌شود روند تولید محصول توسط تامین‌کنندگان ما ساده‌تر شده و در نتیجه دوربین‌های دوگانه برای تعداد بیشتری از مشتری‌های ما عرضه شود».

موبایل های مجهز به دوربین‌های دوگانه دارای دو حسگر تصویر هستند که اطلاعات مختلف نور را دریافت کرده و امکان استفاده از قابلیت‌های جدیدی مانند فوکوس مجدد و تصویربرداری در نور کم را فراهم می‌کنند. دوربین‌های دوگانه با داشتن چنین مزایایی به روندی رو به رشد در پرچم‌داران تبدیل شده‌اند اما قرار دادن این دوربین‌های دوگانه در دستگاه‌های معمولی برای تولید‌کنندگان قطعات (OEM) بسیار دشوار است زیرا این کار نیازمند اجرای روش‌های بهینه‌سازی زمان بین OEMها و شرکت‌های تولیدکننده حسگرها و الگوریتم‌های نرم‌افزاری است.

اکنون راه‌حل فراگیر سامسونگ برای دوربین‌های دوگانه می‌تواند این روند را تسهیل کرده و امکان گنجاندن قابلیت‌هایی را در دوربین موبایل میان‌رده فراهم کند که تاکنون تنها در محصولات پرچمدار و مجهز به یک پردازنده مجزا برای تصویر امکان داشت.

شرکت سامسونگ با هدف تسهیل توسعه و کاهش مشکلات روند تولید تلفن های همراه دارای دوربین دوگانه اولین مجموعه کامل دوربین دوگانه را با سخت‌افزار حسگرهای دوگانه ISOCELL و نرم‌افزار الگوریتم بهینه این حسگرها، عرضه کرده است. به این ترتیب امکان قرار دادن این قابلیت در دستگاه های پایین و میان‌رده نیز فراهم می‌شود تا کاربران آنها بتوانند از قابلیت‌هایی مانند فوکوس مجدد و تصویربرداری در نور کم استفاده کنند. در این مجموعه الگوریتم فوکوس مجدد سامسونگ با یک جفت حسگر ۱۳ و ۵ مگاپیکسلی عرضه شده است و الگوریتم LLS برای تصویربرداری در نور کم همراه با یک جفت حسگر ۸ مگاپیکسلی عرضه می‌شوند تا بکارگیری آنها توسط OEMها ساده‌تر شود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato