ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

روسیه
تکنولوژی

روسیه در حمله سایبری به مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی 2018 دست داشته است

با پایان یافتن مسابقات المپیک زمستانی برخی منابع در سازمان های امنیتی آمریکا از مشخص شدن مهاجمانی که به سیستم های این مسابقات نفوذ کرده بودند، خبر داده اند. نشریه واشنگتن پست در گزارشی به ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۰

با پایان یافتن مسابقات المپیک زمستانی برخی منابع در سازمان های امنیتی آمریکا از مشخص شدن مهاجمانی که به سیستم های این مسابقات نفوذ کرده بودند، خبر داده اند.

نشریه واشنگتن پست در گزارشی به نقل از مسئولان امنیتی آمریکا که نام آنها فاش نشده، آژانس GRU روسیه را در زمینه حمله به 300 کامپیوتر مربوط به المپیک، هک روترهای کره جنوبی و راه اندازی بدافزار مخرب در روز افتتاحیه مسئول دانسته اند.

مهاجمان حتی با بهره گیری از آدرس های اینترنتی کره شمالی و تاکتیک های دیگر سعی کرده اند پیونگ یانگ را مسئول این حمله نشان دهند.

هنوز دست داشتن دولت روسیه در این حمله که اینترنت را در محل برگزاری افتتاحیه مختل کرد، مشخص نشده است اما ورزشکاران روس در سال های اخیر به استفاده گسترده از مواد نیروزا متهم شده اند و این کشور انگیزه کافی برای ضربه زدن به وجه این مسابقات را داشته است.روسیهمدتی قبل از شروع المپیک زمستانی نیز محققان امنیت سایبری مدارکی مبنی بر تلاش روسیه برای حملات سایبری به سازمان های المپیک و مبارزه با دوپینگ پیدا کرده بودند.

از سوی دیگر احتمال اینکه کره شمالی در این حمله نقش داشته باشد بعید به نظر می رسد، چرا که همسایه شمالی از المپیک به عنوان فرصتی برای بهبود روابط با سئول بهره برده اند.

آژانس جاسوسی GRU پیش از این به حملات سایبری در شرق اوکراین و تلاش برای نفوذ به سیستم های 122 مقام آمریکایی حین انتخابات آمریکا متهم شده است.

پوتین پیش از این بارها اتهام مداخله کشورش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده بود، اما اخیراً در اظهار نظری جنجالی، چنین موضوعی را «محتمل» خواند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • binam
    binam | ۸ اسفند ۱۳۹۶

    آقای مرادی! این‌جور تیتر زدن افتضاحه. باید در تیتر بگی چه کسی ادعا کرده و …. تیتر باید واقعی باشه، تیتر شما یعنی: دیجیاتو باور داره روسیه … برخی نویسندگان دیگه رعایت می‌کنند ولی شما دست کم اینجا رعایت نکردید.

مطالب پیشنهادی