بررسی مشخصات تویوتا یاریس هیبریدی؛ گزینه ای ایده آل برای کاستن از آلودگی هوای تهران

کشمکش بین وزارت صنعت و دیوان عدالت اداری کل کشور بر سر میزان تعرفه واردات خودرو همچنان ادامه دارد و از سوی دیگر خبر می رسد که احتمالا کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی در دستور کار قرار خواهد گرفت، با این حساب می توان گفت که بار دیگر خودروهای هیبریدی وارداتی به گزینه های مناسبی جهت نجات شهر های کشورمان بدل می شوند.

تویوتا یاریس هیبریدی

اما در شرایطی که بسیاری از خودروسازان جهان تولید مدل های هیبریدی را هر روز بیشتر از دیروز در دستور کار قرار می دهند، از میان تولیدات تویوتا هنوز پای یک مدل به بازار کشورمان باز نشده است. یاریس هیبریدی که نقش مدل اقتصادی یک هاچ بک ذاتا اقتصادی را برای تویوتا بازی می کند و در زمره پاک ترین خودروهای درون شهری بازار جهانی قرار می گیرد.

تویوتا یاریس هیبریدی

یاریس هیبریدی برخلاف پریوس که به یک موتور ۱۸۰۰ سی سی مجهز است، از یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی بهره می گیرد و از همین رو با تعرفه وارداتی کمتری می تواند به کشورمان وارد شود، از سوی دیگر با احتساب قدرت موتور برقی و توان جمعی حدود ۱۰۰ اسب بخاری، یاریس هیبریدی در هر صد کیلومتر کمتر از ۴ لیتر بنزین می سوزاند و آلایندگی بسیار اندکی منتشر می کند.

تویوتا یاریس هیبریدی

در زمینه قیمت گذاری نیز باید گفت که با توجه به تعرفه های فعلی، احتمال عرضه این خودرو با قیمتی کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان در ایران وجود دارد و این در حالیست که قیمت خودروهایی نظیر کمری یا سوناتا هیبرید از ۲۴۰ میلیون تومان گذر کرده است.

تویوتا یاریس هیبریدی

البته در صورت کاهش تعرفه های گمرکی نیز شاید کاهش قیمت چند ده میلیونی این مدل دور از دسترس نباشد، از این رو می توان گفت که در نبود هر گونه خودرو سبز و پاکی در بازه قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان، عرضه هاچ بک با دوامی نظیر یاریس هیبرید می توان گزینه مناسبی برای تردد درون شهری در تهران و حتی استفاده به عنوان تاکسی و امثال این موارد باشد، هرچند که گویا آلودگی هوای پایتخت را فریاد رسی نیست.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟