همه چیز درباره آیفون 13
فراتر از یک استیشن کاربردی؛ معرفی نسل جدید ولوو V60

فراتر از یک استیشن کاربردی؛ معرفی نسل جدید ولوو V60

روند تغییرات محصولات ولوو همچنان ادامه دارد. یکی پس از دیگری این کمپانی سوئدی طراحی خودروهایش را در داخل و خارج بدنه دچار دگرگونی می کند و ولوو V60 نیز از این این قاعده مستثنی نمانده است.

مدل ۲۰۱۹ خودروی V60 مانند سایر مدل های جدید ار پلتفرم SPA ولوو بهره می برد و انتظار می رود سطح بالایی از ایمنی را با خود همراه داشته باشد.

برخلاف بسیاری از بازار ها که از پیشرانه های بنزینی، هایبریدی و دیزلی بهره خواهند برد، ولوو برای بازار آمریکا تنها دو مدل بنزینی T5 FWD و T6 AWD را در نظر دارد. تریم T5 از پیشرانه چهار سیلندر دو لیتری توربو به قوای ۲۵۰ اسب بخار و ۳۴۹ نیوتون متر گشتاور بهره می برد که به چرخ های جلو منتقل می شوند.

تریم گران قیمت تر T6 به سامانه چهار چرخ متحرک مجهز بوده و ۳۱۶ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتون متر را از پیشرانه ۴ سیلندر مجهز به سوپرشارژ و توربوشارژش می گیرد.

از ابتدای آغاز فروش، برای اروپا دو مدل هایبریدی عرضه خواهند شد که گمان می کنیم یکی از این دو مدل مدتی پس از عرضه V60 به بازار آمریکا نیز راه پیدا کنند. از این بین تریم قوی تر T8 با ۳۹۰ اسب بخار توان دارای سیستم محرکه مشابه برادر اس یو وی خود یعنی XC60 است. اما سیستم محرکه PHEV جدید ولوو که برای اولین بار با نسل V60 جدید از آن پرده برداشته شدهT در تریم T6 قرار خواهد گرفت و توان تولید ۲۴۰ اسب بخار به صورتی ترکیبی را دارد.

سیستم فرمان از سامانه کمکی الکتریکی و تعلیق خودرو به کمک میل تعادل در محور جلو و سامانه مولتی لینک در عقب بهره می برد که سواری و رانندگی نرمی را پدید می آورند.

V60 جدید با بهره گیری از خطوط تیز بدنه، چهره تهاجمی و سود بردن از امضا جدید ولوو در طراحی چراغ های جلو به نام چکش تور بیشتر از هر زمانی به برادر بزرگترش، V90، شبیه شده است. V60 جدید در ابهاد رشد نسبتاً زیادی را تجربه کرده و فضای دلباز تری را در کابین برای سرنشینان به ارمغان می آورد.

در درون کابین داشبورد جدید دو رنگ از جنس چرم مصنوعی و صندلی هایی از جنس چرم و پارچه طرح دار در دسترس هستند. V60 جدید سامانه های امنیتی و رفاهی خود را از خویشاوند بزرگترش به امانت گرفته که در این میان می توان به سیستم اینفوتینمنت جدید با نمایشگر تبلت مانند Sensus اشاره کرد که جایگزین سیستم از مد افتاده نسل قبل شده است.

image

این سیستم از اپل کار پلی و اندروید اتو پشتیبانی می کند و دارای قابلیت اتصال به اینترنت نسل چهارم است. سیستم های امنیتی استاندارد عبارتند از ترمز اضطراری اتوماتیک با قابلیت پیشگیری از برخورد به عابرین و سایر خودرو، کروز کنترل تطبیق پذیر؛ سامانه های حفظ خطوط هنگام رانندگی، هشدار برای خودروهای عبوری از عقب و ترمزهای اتوماتیک به صورت آپشنال عرضه خواهند شد.

ولوو همچنان اطلاعاتی در مورد تاریخ فروش و قیمت گذاری بروز نداده اما به این مورد اشاره داشته که این خودرو از سرویس های مخصوص ولوو بهره خواهد برد؛ بدین وسیله خریداران با پرداخت مبلغی ثابت در هر ماه از بیمه و سرویس رایگان بهره می برند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato