نتایج نه چندان درخشان موبایل های گلکسی S9 و S9 پلاس در تست باتری

پرچمداران جدید سامسونگ مدت کوتاهی هست که وارد بازار شده اند و به تدریج نتایج تست های مختلفی از این موبایل ها در حال انتشار است. به طور حتم عملکرد باتری یکی از مهمترین پارامترهایی است که کاربران پیش از خرید یک پرچمدار با قیمتی گزاف به آن توجه می کنند.

نتایج بررسی یک هفته ای متخصصین وبسایت phonearena نشان می دهد که دو موبایل گلکسی S9 و S9 پلاس سامسونگ در زمینه باتری عملکرد نسبتاً مشابهی با پرچمداران سال قبل شرکت کره ای دارند. این یعنی گرچه ظرفیت باتری این دو موبایل قابل قبول بوده و شرکت سازنده نیز بهینه سازی های زیادی را در مصرف انرژی آن لحاظ کرده، اما همچنان در یک کاربری معمولی می بایست روزی یک بار موبایل خود را شارژ نمایید.

تست باتری گلکسی S9 و S9 پلاس

همان طور که در نمودار بالا قابل مشاهده است، بر خلاف ادعای سامسونگ کهکشانی های جدید این کمپانی از لحاظ دوام شارژ باتری نسبت به نسل قبل خود تا حدودی ضعیف تر شده اند. شاید بتوانیم این مسئله را به گردن پردازنده ای کاملاً قوی تر بیاندازیم، اما نباید فراموش کرد که به لطف بهره مندی از معماری جدید ۱۰ نانومتری می بایست انتظار کاهش مصرف انرژی پردازنده را نسبت به قبل داشته باشیم.

لازم به یادآوری است که ظرفیت باتری پرچمداران امسال کره ای ها نسبت به نسل قبل خود تغییری نکرده (۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت برای گلکسی S9 و ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعت برای گلکسی S9 پلاس) و سامسونگ نیز مدعی شده که دوام باتری در این موبایل ها مشابه پرچمداران سال قبل خواهد است.

در مقایسه با دیگر رقبا نیز دوام باتری موبایل های مورد بحث چنگی به دل نمی زند. به عبارت دقیق تر در میان تمام پرچمداران جدید، کهکشانی های سامسونگ زودتر از همه به شارژ مجدد نیاز پیدا خواهند کرد.

تست باتری گلکسی S9 و S9 پلاس

اگر مدت زمان مورد نیاز برای شارژ مجدد را ملاک مقایسه قرار دهید شرایط به طور کامل به نفع پرچمداران جدید سامسونگ تغییر می کند. به لطف بهره مندی گلکسی S9 و S9 پلاس از فناوری شارژ سریع «Fast Adaptive Charge» و یک آداپتور فست شارژ، این دو موبایل به ترتیب در مدت ۱۰۷ و ۱۰۵ دقیقه به شارژ ۱۰۰ درصدی می رسند. گرچه این عملکرد نسبت به پرچمداران قبلی تا حدودی ضعیف تر است.

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟