شعبه‌ روسیه‌ ال جی به کنترل غیر قانونی قیمت موبایل محکوم شد

شعبه‌ روسیه‌ ال جی به کنترل غیر قانونی قیمت موبایل محکوم شد

شعبه‌ روسیه‌ ال جی به کنترل غیر قانونی قیمت موبایل محکوم شد

اخیراً شعبه‌ی روسیه‌ ال جی الکترونیکس محکوم شده قیمت‌های تلفن‌های هوشمند فروخته شده در بازار بین قاره‌‌ای این کشور را دستکاری می‌کند. سرویس ضد انحصار فدرال روسیه (FAS) نیز اتهامات این شرکت را به طور رسمی اعلام کرد. گزارش شده که دفتر محلی این کمپانی کر‌ه‌ای در روسیه، قانون فدرالی به خصوصی در زمینه‌ی امکان رقابت منصفانه را زیر پا گذاشته که در واقع عملکردی ضد رقابتی و انحصار طلبانه به شمار می‌رود.

FAS ادعا می کند که ال جی به طور مرتب نرخ‌های خردفروشی تلفن‌های هوشمند را تعیین نموده و آنها را به فروشندگان تحمیل کرده  است تا به نوعی برای کنترل کامل آنها تلاش کند و موجب شود تا این فروشندگان کم کم مجبور شوند این قیمت‌ها رعایت کرده تا قراردادشان با این شرکت کنسل نشود.

این شرکت تابعه، مرتباً پروسه‌ی مدنظرش را به وسیله‌ی برنامه‌ای الگوریتم محور برای کنترل محصولاتش در کشور روسیه به کار می‌گرفته و موفق هم شده است. از این گزارش‌ها مشخص می‌شود دفتر محلی ال جی علناً از جایگاه خود در بازار روسیه سواستفاده کرد و قانون ضد انحصار کشور یاد شده را زیر پا گذاشته است.

آژانس فدرال روسیه اعلام نموده که قصد دارد جریمه سنگینی برای این شرکت در نظر بگیرد اما برای تعیین مقدار دقیق جریمه‌ی یاد شده نیاز است که تحقیقات عمیق‌تری صورت پذیرد تا تمامی اتهامات ال جی به طور کامل معین شود. هنوز مشخص نیست که جستجو‌های لازم چقدر طول خواهد کشید و به همین دلیل است که هنوز از شدت فعالیت و دستکاری‌های شعبه‌ی محلی ال جی اطلاعی ندارد.

کمپانی ال جی اکنون اوضاع خوبی ندارد، این شرکت ابتدا سعی کرد روند عرضه و معرفی سالانه‌ی خود را که ضرر زیادی به آنها زده بود کنار بگذارد. حال این کمپانی کره‌ای با معرفی موبایل V30S ThinQ استراتژی جدیدی را در زمینه معرفی تلفن های هوشمند خود آغاز کرده که بر اساس آن به جای اینکه قرار باشد هر ساله موبایل‌های پرچمدار جدیدی را به بازار عرضه کند، از این پس تصمیم دارد تنها در زمان مورد نیاز آنها را عرضه نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل