احتمال معرفی آیپد با نمایشگر تمام صفحه و Face ID در ماه های آتی

عرضه آیپد پرو با قابلیت Face ID خبر بسیار خوبی برای طرفداران تبلت های اپل خواهد بود و گزارش هایی که اخیرا منتشر شده احتمال به حقیقت پیوستن این مساله را تقویت کرده است.

به گزارش یکی از تحلیلگران موسسه فناوری «Rosenblatt» اپل تا اوایل تابستان مدل جدیدی از آیپد مجهز به Face ID، نمایشگر با حاشیه های باریکتر و بدون کلید هوم را معرفی خواهد کرد. این کارشناس که «جون ژانگ» نام دارد مدعی شده آیپد در دو مدل با نمایشگرهای 10.5 و 12.9 اینچی ارائه خواهد شد.

کمپانی کوپرتینویی احتمالا همایش کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) را طی 14 تا 18 خرداد ماه در «کانوکشن سنتر» برگزار می کند و بعید نیست در همین رویداد شاهد معرفی از مدل جدید آیپد خواهیم بود.

پیش از این مینگ چی- کو تحلیلگر برجسته موسسه امنیتی «KGI» تاکید کرده بود که اپل مشغول طراحی و توسعه یک آیپد جدید و تمام نمایشگر با حاشیه های کمتر و تکنولوژی تشخیص چهره Face ID است.آیپد با FACE ID کمپانی اپل برای کاهش هرچه بیشتر قیمت این دیوایس از تعبیه پنل های OLED صرف نظر کرده و به جای از نمایشگر LCD استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، انتظار می رود که آیپد 2018 از استایلوس ارتقا یافته برخوردار بوده و نرم افزارهای بهتری برای یادداشت برداری و طراحی داشته باشد.

«مارک گورمان»، از کارشناسان «بلومبرگ» هم در ماه های گذشته مدعی شده بود که آیپد جدید با فاصله کمی بیشتر از یکسال از مدل قبلی عرضه می شود؛ از آنجایی که آیپد پرو 10.5 اینچی، آخرین مدل از تبلت های اپل بود که اردیبهشت امسال در دسترس مشتریان قرار گرفت، می توان انتظار داشت که در کنفرانس توسعه دهندگان سال آتی از مدل جدید رونمایی شود.

تجارت آیپد، تا مدتی پیش برای اپل بسیار سودده بود اما با کاهش فروش دیوایس های تبلت طی سال های اخیر، درآمد اپل نیز از این حوزه کاهش یافته و حالا این کمپانی با ارائه قابلیت های جدید و ارتقای سخت افزاری به دنبال جلب مشتریان بیشتر است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟