همه چیز درباره آیفون 13
اولویت‌های فضای مجازی در دولت روحانی برای سال جدید چیست؟

اولویت‌های فضای مجازی در دولت روحانی برای سال جدید چیست؟

اولویت های فضای مجازی کشور در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای سال ۱۳۹۷ تعیین شد و قرار است که دولت در زمینه‌هایی چون شبکه ملی اطلاعات و اینترنت اشیا تمرکز کند و آنها را توسعه دهد.

برمبنای اهداف نوشته شده در این بخش از بیانیه، حداقل ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی تا پایان سال ۹۹ به اینترنت پرسرعت دسترسی خواهند داشت و متوسط سرعت اینترنت به ۲۰ مگابیت برثانیه می‌رسد. موضوعی که وزیر ارتباطات نیز چندی پیش آن را تایید کرد.

از آنجایی که اهداف این برنامه برای یک دوره ۴ ساله نوشته شده، لذا قدم به قدم پیش رفتن در آن و تنظیم این برنامه از ضرورت‌های برنامه دولت برای هر سال جدید به شمار می‌رود. حال به‌تازگی اعضای شورای عالی فضای مجازی در جلسه‌ای به ریاست حسن روحانی، اولویت‌های فضای مجازی کشور در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را برای سال ۱۳۹۷ تعیین کرده‌اند.

در این جلسه مقرر گردید مرکز ملی فضای مجازی، برنامه‌های مربوط به اولویت‌های تعیین شده را در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۷ را از بین تمامی موضوعات ارائه شده در بیانیه بررسی کرده و آنها را برای رسیدن به مرحله اجرایی ارائه نماید.

راه‌اندازی خدمات پایه و پرکاربرد بومی در بستر شبکه ملی اطلاعات، توسعه هوشمندی و اینترنت اشیا، توسعه اقتصاد و کسب و کار در فضای مجازی، تولید محتوا در حوزه فرهنگی و نظام جامع تنظیم مقررات فضای مجازی کشور، از مهمترین اولویت‌های تعیین شده توسط این مرکز به شمار می‌رود که جملگی پیش‌تر در سخنرانی‌های وزیر ارتباطات مورد تاکید قرار گرفتند.

از دیگر موارد ذکر شده در برنامه ششم توسعه می‌توان به افزایش ترانزیت بین الملل، افزایش پهنای باند اینترنت، افزایش دسترسی به خدمات پهن باند و افزایش متوسط سرعت اینترنت و تشکیل و تکمیل سامانه یکپارچه دولت الکترونیکی در کشور اشاره کرد که به نظر می‌رسد رسیدگی به برخی از این موارد به نیمه دوم سال آینده به بعد موکول خواهد شد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato