گوگل و ال جی هدست واقعیت مجازی با رزولوشن بسیار بالا می سازند

گوگل و ال جی هدست واقعیت مجازی با رزولوشن بسیار بالا می سازند

گوگل و ال جی قصد دارند از یک سری هدست واقعیت مجازی با رزولوشن بسیار بالا در نمایشگاه Display Week سال ۲۰۱۸ رونمایی کنند. این هدست‌های هوشمند قرار است از یک صفحه نمایش اولد ۴.۳ اینچی ۱۸ مگا پیکسلی بهره برده و تا اوایل خرداد ماه معرفی شود.

طبق اعلام این دو شرکت هدست‌‌های یاد شده تراکم پیکسلی ۱۴۴۳ ppi (پیکسل در هر اینچ) را به همراه نرخ رفرش بالاتر از ۱۲۰ هرتز فراهم فراهم خواهند آورد و با اینکه هنوز رزولوشن مشخصی برای این پنل اعلام نشده اما می‌توان با توجه به تراکم پیکسلی و اندازه‌ی آن حدس زد که رزولوشن نمایشگر این هدست ۵۵۰۰ در ۳۰۰۰ پیکسل خواهد بود.

مشخصات ذکر شده موجب می‌شود که هدست گوگل و ال جی فاصله‌ی بسیار زیادی با دیگر رقبای خود در این حوزه ایجاد کند چرا که هدست‌های واقعیت مجازی HTC Vive Pro و Oculus Rift تنها قادرند به ترتیب رزولوشن ۲۸۸۰ در ۱۶۰۰ پیکسل و ۲۱۶۰ در ۱۲۰۰ پیکسل را نمایش دهند.

گوگل و ال جی در مشخصات این هدست واقعیت مجازی ذکر کردند که محصول یاد شده از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی یا بیشتر استفاده خواهد کرد. این مشخصه، قابلیت بسیار خوبی است چرا که نرخ رفرشی پایین‌تر از ۹۰ هرتزی یا ۹۰ فریم بر ثانیه، رقم مطلوبی نیست چرا که موجب می‌شود حال کاربر به علت بیماری حرکتی (Motion sickness) بهم بخورد.

یک صفحه نمایش ۱۸ مگاپیکسلی با نسبت تصویر ۱۶ به ۹ قادر است رزولوشنی برابر با ۵۶۵۷ در ۳۱۸۲ پیکسل را به نمایش گذارد. باید توجه داشت چنین قابلیتی نیازمند اجزای داخلی قدرتمندی است تا بتوانند این تصاویر با کیفیت ۳۱۸۲p را پردازش کنند.

نمایشگر‌های با تراکم پیکسلی بالا قدم بعدی برای تکنولوژی واقعیت مجازی به حساب می‌آیند چرا که می توانند مشکلاتی نظیر مشاهده‌ی مرزهای میان پیکسل‌ها یا تیزی بیش از خطوط مورب را حل نمایند.

هنوز مشخص نیست که گوگل و ال جی این هدست واقعیت مجازی را چه زمانی به بازار عرضه خواهند کرد اما به نظر می‌رسد این محصولات تا پایان سال آینده به دست مشتریان رسیده و تجربه‌ای خاطره‌انگیز برای کاربران رقم زند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato