سری جدید تلویزیون های OLED سونی ارزان تر از نسل قبل هستند

سری جدید تلویزیون های OLED سونی ارزان تر از نسل قبل هستند

تلویزیون های اولد معمولاً قیمت بالایی دارند، اما قیمت نسل اول تلویزیون های اولد سونی را فقط می توان با واژه گزاف توصیف کرد. قیمت پایه این محصولات از ۵۰۰۰ دلار شروع می شد و حتی سرسخت ترین طرفداران این برند ژاپنی را هم وادار می کرد که به گزینه های ارزان تری نظیر محصولات ال جی روی بیاورند.

این مشکل در سال ۲۰۱۸ تا حدودی مرتفع شده است. سونی قیمت گذاری سری جدید تلویزیون های اولد A8F را اعلام کرده که از ۲۸۰۰ دلار برای مدل ۵۵ اینچی شروع می شود و نمونه ۶۵ اینچی آن هم ۳۸۰۰ دلار قیمت دارد. البته همچنان تلویزیون های سونی از رقبای کره ای گران تر هستند، به عنوان مثال مدل G8 ال جی از قیمت پایه ۲۵۰۰ دلار به فروش می رسد. با این حال فناوری های خاصی نظیر تولید صدا از صفحه تلویزیون می تواند این اختلاف قیمت را توجیه کند.

البته نسل جدید تلویزیون های سونی از فناوری دالبی ویژن بی بهره اند. مدل A8F و دیگر محصولات ۴K این شرکت فعلاً از استاندارد جدید HDR پشتیبانی نمی کنند و تا قبل از عرضه آپدیت در اواخر سال ۲۰۱۸ باید به همان فناوری HDR10 اکتفا کنید.

همانند همیشه می توانید با چشم پوشی از فناوری گران قیمت OLED مقدار زیادی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید و از تلویزیون های LED با رزولوشن ۴K لذت ببرید. سری X900F سونی با قیمت ۱۱۰۰ دلار برای مدل ۴۹ اینچی نیاز اکثر کاربران را برآورده خواهد کرد و حتی اگر به یک سینمای خانگی عظیم الجثه نیاز داشته باشید، غول ۸۵ اینچی سونی با قیمت ۵۳۰۰ دلار در اختیار شماست.

نهایتاً اگر تلویزیون بزرگی با هزینه کم احتیاج دارید، باید قید موتور پردازش تصویر X1 Extreme را بزنید و سری X850F را با قیمت ۱۸۰۰ دلار برای مدل ۶۵ اینچی و ۴۵۰۰ دلار برای مدل ۸۵ اینچی خریداری نمایید. محصولات جدید سونی به زودی در بازارهای جهانی عرضه می شوند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato