بریدگی نمایشگر هواوی P20 قابل حذف است

هواوی P20 و P20 پرو مانند بیشتر موبایل‌هایی که در ماه‌های اخیر معرفی شده‌اند، از بریدگی نمایشگر برخوردار هستند تا سازنده بتواند بیشترین فضای ممکن را به صفحه نمایش اختصاص دهد. اما اگر از دیدن این قسمت سیاه‌رنگ در بالای نمایشگر لبه تا لبه‌ی دستگاه رضایت ندارید، می‌توانید آن را به شکل نرم‌افزاری حذف کنید.

هواوی P20 در حالت عادی همراه با بریدگی نمایشگر.
هواوی P20 در حالت حذف ناچ یا بریدگی نمایشگر.

راهکاری که هواوی برای اینکار در نظر گرفته، ساده است. آنطور که در نگاه نزدیک «اندروید پلیس» به P20 مشخص شده، در منوی تنظیمات دستگاه، قسمتی به نام Notch وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن، انتخاب کنید که ظاهر قسمت بالای نمایشگر به شکلی باشد که با بریدگی همراه شود و یا یک نوار مشکی در دو سوی آن قرار گیرد و یک نوار یک دست سیاه‌رنگ در بالای نمایشگر خودنمایی کند. مانند موبایل‌های قدیمی‌تر. این قسمت همان‌طور که در تصویر فوق می‌بینید، باز هم دربرگیرنده نوتیفیکیشن‌ها، ساعت و نشان‌گر باتری خواهد بود.

اولین موبایلی که به همراه بریدگی نمایشگر وارد بازار شد، اسنشال فون، ساخته‌ی «اندی رابین» بود؛ شخصی که عنوان «پدر اندروید» را یدک می‌کشد. پس از آن اپل هم تصمیم گرفت در آیفون X از همین راهکار استفاده کند و سنسورهای مختلف از جمله Face ID را در این محل قرار دهد. ایسوس با ذن‌فون ۵ هم به سراغ این راهکار رفت و «اریک چن»، معاون ارشد ایسوس در گفتگو با دیجیاتو در بارسلون خبر داد که برای افزایش اندازه نمایشگر موبایل‌ها، راه دیگری وجود ندارد و این مسیری است که بالاخره همه شرکت‌ها طی خواهند کرد.

حالا هواوی هم در همین مسیر قرار گرفته اما با یک تکنیک نرم‌افزاری که به نظر می‌رسد خوب هم کار می‌کند، این انتخاب را به کاربر می‌دهد که آن را در جای خود باقی بگذارد و یا در صورت عدم تمایل، آن را مخفی کند.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟