همه چیز درباره آیفون 13
مرسدسproject one  AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

مرسدسproject one AMG به دنبال رسیدن به رکورد افسانه ای جهنم سبز

رئیس بخش AMG مرسدس بنز توباس مورس اعلام کرده است که این شرکت با جدیدترین ابر خودروی خود  یعنی Project One به دنبال شکستن رکورد تاریخی پورشه ۹۵۶ است که در سال ۱۹۸۳ میلای در مسابقه ۱۰۰۰ کیلومتری نوربرگ رینگ به جا گذاشته شده است.

مرسدس مطالعات بسیار زیادی بر روی این رکورد انجام داده است و به این مسئله پی برده است که استفان بلوف با پورشه ۹۵۶ توانسته زمان ۶ دقیقه ۱۱ ثانیه ای را در روز تعیین خط به جای بگذارد . او همچنین رکورد روز مسابقه ای ۶ دقیقه ۲۵.۹ ثانیه را با همان خودرو به ثبت رسانده است.

در حال حاضر رکورد خودروهای تولیدی در دستان پورشه ۹۱۱ GT2 RS است که توانسته زمان ۶ دقیقه و ۴۷ ثانیه را ثبت کند. در حال حاضر مرسدس به دنبال راننده ای است که مناسب چنین کاری باشد.

در زمینه نیروی روی به پایین که به کمک آیرودینامیک خودرو تامین می شود مرسدس به رقم ۶۷۵ kg رسیده است، با این که خبری از یک بال عقب ثابت عظیم الجثه همانند آن چه که مک لارن بر روی جدیدترین محصولش یعنی Senna نصب کرده نیست.

نیروی رو به پایین تولیدی ابر خودروی مرسدس دقیقا به اندازه نصف وزن خود خودرو خواهد بود. در این صورت این خودرو وزنی معادلی ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلوگرم خواهد داشت. مک لارن در مدل Senna  با نصب یک بال عظیم در بخش انتهایی خودرو به رقم رعب آور ۸۰۰ کیلوگرم رسیده است. البته برای رسیدن به این میزان نیروی رو به پایین باید به سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت برسید.

موتور این خودرو که مستقیما از مدل فرمول یک مرسدس بنز به عاریت گرفته شده است بر روی داینو موتور ۱۰۰۰ اسب بخار تولید می کند اما در دنیای واقعی احتملا چیزی در حدود ۱۱۰۰ اسب بخار نیرو تولید کند.

اندی کول مدیر بخش قوای محرکه با عملکرد بالای مرسدس اعلام کرده است که این شرکت با چالش های بسیار زیادی در استفاده از این موتور برای یک خودروی شهری شده است.

او می گوید به طور مثال این موتور مناسب ترافیک شهری همچون دبی در اواسط تابستان بدون این که دچار مشکلی شود خواهد بود. اما در زمینه باتری موتور که معمولا به وسیله تیم مهندسین در مسابقات فرمول یک روشن می شود، اما در این جا خبری از تیم مهندسین نخواهد بود و موتور باید با یک دکمه استارت روشن شود و در تمامی شرایط و آب و هوایی این موضوع صدق می کند، پس این یک چالش اساسی خواهد بود.

اکثر قطعات این موتور توسط تیم مهندسی فرمول یک این شرکت که در انگلستان مستقر شده اند طراحی و توسعه داده خواهد شد. به طور مثال جعبه دنده Xtrac این خودرو که یک جعبه دنده ۸ سرعته منوال است و همچنین تیوب شاسی فیبرکربنی و حتی المان های بدنه توسط یک شرکت شخص ثالث که نامی از آن برده نشده است تولید خواهد شد.

با این که این ابرخودرو در حدود ۲.۴ میلیون پوند ارزش دارد اما مرسدس بیش از ۱۱۰۰ درخواست برای تنها ۲۷۵ نسخه تولیدی دریافت کرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato