ارائه کیفیت 8K در پخش زنده تلویزیونی با تکنولوژی های NHK ممکن می شود

در حالی که شبکه های تلویزیونی کم کم برای ارائه رزولوشن ۸K آماده می شوند (مسلما نه در ایران)، کمپانی نام آشنای ژاپنی NHK به زودی در نمایشگاه NAB 2018 از آخرین دستاوردهای خود در تکنولوژی های تصویری رونمایی به عمل می آورد.

نخستین و مهم ترین محصول NHK بدون شک دوربین تلویزیونی جدید این شرکت است که می تواند تصاویر را با سرعت ۲۴۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری کند؛ نرخ فریمی ایده آل برای پوشش صحنه های ورزشی و البته کاستن از موشن بلر در عین حفظ سرعت اصلی در فیلمبرداری.

اما به غیر از این، NHK در نمایشگاه امسال از یک نمایشگر ۸K VR هم رونمایی خواهد کرد که کیفیت تصویر آن ورای تصوراتی است که تا کنون از تلویزیون های پیکسلی داشته اید. این نمایشگر به طور اختصاصی برای پخش زنده تصاویر ۸K طراحی شده و NHK در آن از آخرین تکنولوژی های پخش تلویزیونی خود برای ارائه بالاترین کیفیت ممکن به بیننده استفاده کرده است.

به گفته شرکت ژاپنی، ویدیوهای ۸K پیش از مخابره شدن از طریق یک فرستنده مخصوص کاهش حجم پیدا کرده و به سرعت به یک سیگنال مبتنی بر IP تبدیل می شوند، بنابراین در عین حفظ کیفیت شاهد تصاویر زنده نرم و روانی در تلویزیون ۸K خود خواهید بود.

اگر چه رزولوشن ۸K هنوز در خانه های مردم فراگیر نشده و شبکه های تلویزیونی استریم کننده با این کیفیت حتی در ژاپن هم انگشت شمارند، اما NHK با رونمایی از این دستاوردها در نمایشگاه NAB امسال نوید پیشرفت این تکنولوژی را داده و با ساخت تجهیزات لازم در عمل اثبات کرده که تا فراگیر شدن این کیفیت در تلویزیون هایمان شاید فاصله زیادی نداشته باشیم.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟