تحریم ۲۴ ساعته‌ فیسبوک و اینستاگرام در ۲۲ فروردین

تحریم ۲۴ ساعته‌ فیسبوک و اینستاگرام در ۲۲ فروردین

اخیراً کمیته بازرگانی و انرژی ایالات متحده اعلام نموده قرار است تا دو روز دیگر «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک در برابر این کمیته شهادت داده و به پرسش‌هایی درباره چگونگی استفاده و حفاظت از اطلاعات کاربران پاسخ دهد. در همین روز یعنی چهارشنبه‌ی آتی (۲۲ فروردین) قرار است عملیات فیسبلاک صورت پذیرد. این عملیات در واقع تحریم ۲۴ ساعته‌ فیسبوک و اینستاگرام بوده که قرار است واکنشی به رسوایی اخیر فیسبوک توسط کمپانی کمبریج آنالیتیکا و سواستفاده از اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر فعال این شبکه باشد.

«لارا اولمن» سخنگوی عملیات فیسبلاک باور دارد که تحریم ۲۴ ساعته‌ فیسبوک و اینستاگرام می‌تواند مشتی محکم بر دهان شبکه‌های اجتماعی باشد تا پس از این برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی‌ کاربرانشان ارزش کافی قائل شوند. تا به امروز در اثر این رسوایی، بسیاری از کاربران فیسبوک، پروفایل‌های شخصی‌ خود را پاک کرده‌ و دیگر از آنها استفاده نمی‌کنند اما به باور اولمن هنوز افرادی وجود دارند که حمایتشان را از این اپلیکیشن‌ها قطع نکرده‌‌اند.

سخنگوی عملیات فیسبلاک، زمان وقوع رویداد را چهارشنبه همین هفته یعنی ۲۲ فروردین ماه اعلام نموده و از کاربران دعوت کرده تا به تحریم ۲۴ ساعته‌ فیسبوک و اینستاگرام روی آورده و اعتراضشان را به گوش سردمدارن تکنولوژی برسانند. ضمناً واتس‌اپ از دیگر برنامه‌های این شرکت نیز هدف تحریم بوده و بهتر است کاربران از آن هم در روز موعود استفاده نکنند. دلواپسان حفظ حریم اطلاعات شخصی در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با مراجعه به سایت فیسبلاک با مانیفست این عملیات آشنا شوند؛

«ما این روز [۲۲ فروردین] را انتخاب کرده‌ایم تا به زاکربرگ و دولت آمریکا نشان دهیم که خواهان تغییراتی اساسی هستیم. وظیفه‌ی فیسبوک این است که پلتفرم خود را مدیریت کند. همچنین دولت آمریکا نیز وظیفه دارد که با نظارت بر فعالیت‌ این شرکت‌ها از امنیت اطلاعات کاربران اطمینان حاصل کند.»

زاکربرگ پیش از حضور در برابر کمیته بازرگانی و انرژی ایالات متحده در نظر دارد تا در روز سه شنبه نیز در برابر کمیته‌ی سنای قوی قضاییه آمریکا حاضر شده و درباره‌ی رسوایی‌های اخیر شهادت دهد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato