پیش بینی آینده در سال 1996؛ مروری بر مدل مفهومی مرسدس بنز F200

پیش بینی آینده در سال 1996؛ مروری بر مدل مفهومی مرسدس بنز F200

در اوایل دهه ۹۰ میلادی، کمپانی آلمانی مرسدس بنز با معرفی چند خودروی تحقیقاتی که نامشان با حرف F آغاز می شد، تصمیم گرفت تصویری از اتومبیل های آینده را ترسیم کند.

کانسپت F100 نخستین عضو این مجموعه بود که در سال ۱۹۹۱ متولد شد. این ون مفهومی نه تنها از آخرین تکنولوژی ها و تجهیزات دوران خود بهره می برد، بلکه برخی از آنها گویی از آینده آمده بودند. مسیریاب ماهواره ای، تنظیم برقی فرمان و صندلی ها، سیستم کنترل فشار باد تایرها و کلید کارتی برخی از امکانات شاخص کانسپت F100 در ۲۷ سال پیش بودند.

درست پنج سال پس از معرفی F100، اشتوتگارتی ها از دومین عضو سری F در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کردند. این خودرو F200 نام داشت و همانند برادر بزرگ تر خود به انبوهی از فناوری ها مجهز شده بود.

mercedes-f200-imagination

به لطف چراغ های زنون دوگانه با شش ماژول مستقل، نوردهی این خودرو در سطحی بسیار بالا قرار داشت. هر کدام از این چراغ ها بسته به سرعت خودرو، زاویه چرخ های جلو و اجسام پیش رو روشن یا خاموش می شدند تا بهترین میزان دید برای راننده فراهم شود. چراغ های عقب نیز نئونی بودند و هنگام روشن شدن جلوه ای خاص به این نما می بخشیدند.

mercedes-f200-imagination

در داخل کابین وضعیت کاملا متفاوت از دیگر خودروهای حاضر در خیابان بود، چرا که هیچ اثری از فرمان و پدال های گاز و ترمز دیده نمی شد. در عوض وظیفه هدایت F200 را جوی استیکر نصب شده بر روی کنسول میانی بر عهده داشت.

mercedes-f200-imagination

با حرکت دادن این جوی استیک به جلو یا عقب سرعت خودرو افزایش یا کاهش می یافت، حرکت به طرفین نیز باعث چرخش خودرو به راست یا چپ می شد. برای راحتی راننده جوی استیک اضافی دیگری بر روی پنل در سمت چپ نصب شده بود تا در صورت نیاز با آن نیز راننده بتواند خودرو را هدایت کند.

mercedes-f200-imagination

جالب اینکه با این ایده اشتوتگارتی ها هر کدام از سرنشینان جلو براحتی قادر به کنترل وسیله نقلیه بودند و در صورت عملی شدن آن دیگر ضرورتی به ساخت خودروهای فرمان راست یا چپ بوجود نمی آمد.

mercedes-f200-imagination

طبق انتظار در F200 نیز مرسدس بنز تاکید ویژه ای بر روی ایمنی داشت و ایده ایربگ پرده ای را برای نخستین بار در صنعت خودرو با این خودروی مفهومی مطرح کرد. به دلیل حذف فرمان، ایربگ راننده به زیر داشبورد انتقال یافته بود.

mercedes-f200-imagination

در کانسپت F200 آینه های جانبی جای خود را به پنج دوربین نصب شده بر روی سقف، ستون ها و سپر عقب داده بودند. تصاویر دریافتی از این دوربین ها توسط نمایشگرهای متعدد موجود بر روی داشبورد و نمونه نصب شده بر روی سقف در اختیار راننده گذاشته می شدند.

mercedes-f200-imagination

مرسدس بنز F200 پیش نمایشی از اتومبیل های قرن ۲۱ به حساب می آمد. این مفهومی پیشرفته ۲۲ سال قبل علاوه بر چراغ های زنون دوگانه و ایربگ های جانبی به سیستم تعلیق فعال انحصاری اشتوتگارتی ها موسوم به Active Body Control و سیستم تشخیص صدا مجهز شده بود که همه آنها بعدا به مدل های تولیدی راه پیدا کردند.

mercedes-f200-imagination

از لحاظ ظاهری نیز F200 کاملا منحصر بفرد و متفاوت طراحی شده بود. درهای این خودرو که ساخته های کوئنیگ زگ را در ذهن تداعی می کند، رو به بالا باز شده و نمایی فوق العاده جذاب و تماشایی خلق می کردند.

mercedes-f200-imagination

سقف پانورامیک حساس به نور نیز چندی بعد در مدل فوق لوکس مایباخ ۶۲ استفاده شد. اگر چه در این مفهومی مرسدس بنز بر روی تکنولوژی و فناوری های مدرن تمرکز کرده بود، اما شکل ظاهری و المان های طراحی آن در نسل چهارم S کلاس یا همان W220 و نسل دوم CL با کد C215 تبلور یافتند.

 

ویجیاتو
نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato