چین با کمک هوش مصنوعی ۶ میلیارد سوسک در سال پرورش خواهد داد

چین با کمک هوش مصنوعی ۶ میلیارد سوسک در سال پرورش خواهد داد

شاید از نظر برخی کاربران سوسک‌ها، موجودات چندش آوری به نظر بیایند اما از این حشرات در ساخت فرآورده‌های دارویی استفاده‌های زیادی می‌شود. شاید به همین خاطر است که کشور چین قصد دارد در ساختمان های مخصوصی، ۶ میلیارد سوسک پرورش دهد. قرار است از این سوسک‌ها در تولید یک معجون سلامتی استفاده شود که می‌تواند بیماری‌های تنفسی، معدوی  و ... را درمان کند.

به گزارش روزنامه‌های چینی، فضای اختصاص داده شده به این پروسه، ساختمانی چند طبقه به اندازه‌ی ۲ زمین ورزشی بوده که تمامی اتاق‌های آن قفسه بندی شده و در کنار این قفسه ها ظروفی حاوی آب و غذا قرار داده شده است.

این مکان‌ها در طول سال، گرم، مرطوب و تاریک خواهند بود تا سوسک‌های بتوانند در آن به راحتی زاد و ولد کرده و زنده بمانند. بدین وسیله این ساختمان‌ها به زندانی همیشگی برای سوسک‌ها بدل خواهند شد که قادرند همگی ‌آنها را از بدو تولد تا پایان زندگیشان نگه داشته و جمعشان کنند.

این توصیف‌ها صحنه‌ای از فیلم ماتریکس که در آن ماشین‌ها به پرورش انسان‌ها می‌پرداختند را در ذهن کاربران تداعی می‌کند.

قرار است در هر متر مربع از این ساختمان‌ها ۲۸ هزار سوسک زندگی کنند و وظیفه نگهداری، دریافت و تحلیل اطلاعات از این مکان‌ها بر عهده‌ی هوش مصنوعی خواهد بود.

اطلاعات دریافت شده از این ۶ میلیارد سوسک که به ۸۰ طبقه‌بندی مختلف تقسیم می‌شوند، بسیار مهم خواهند بود چرا که هم اکنون ۴۰ میلیون نفر در چین از سوسک‌های له شده برای معجون‌های سلامتی به خصوصی بهره می‌گیرند که شبیه به چای بوده و مزه‌ای مانند ماهی‌ شیرین شده دارند.

حال کارشناسان دو احتمال عجیب ناگوار برای پایان کار این ۶ میلیارد سوسک در نظر گرفته‌اند. آنها معتقدند که ممکن است پرورش این سوسک‌ها موجب شوند که حشرات یاد شده یک پله در سیر تکاملی‌شان بالاتر رفته و سوسک‌های عظیم الجسه به وجود بیاید. از طرف دیگر احتمال دارد این ۶ میلیون سوسک بتوانند از ساختمان های یاد شده فرار کنند و بلایی طبیعی را به وجود آورند که هردو این ادعا‌ها بیشتر به فیلم‌های علمی تخیلی شبیه است تا واقعیت.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato