پرونده قدیمی نقض پتنت، دوباره سامسونگ و اپل را به دادگاه می کشاند

پرونده قدیمی نقض پتنت، دوباره سامسونگ و اپل را به دادگاه می کشاند

سامسونگ و اپل مدت هاست در نبرد مرتبط با نقض پتنت ها هستند و قرار است در ۲۴ اردیبهشت ماه بار دیگر دو کمپانی در دادگاهی محلی در کالیفرنیا حاضر شوند.

سامسونگ در سال ۲۰۱۲ به دلیل نقض پتنت های مرتبط با گوشی های هوشمند، به پرداخت جریمه ای بیش از  یک میلیارد دلار به اپل محکوم شد. البته بعد از سال ها جدال این میزان به ۵۴۸ میلیون دلار کاهش یافت. شرکت کره ای تا سال ۲۰۱۵ در دادگاه عالی نبرد را ادامه داد.

در آن زمان سامسونگ این گونه ادعا کرد که خسارات ناشی از نقض پتنت نباید بر اساس کل میزان فروش دستگاه باشد، بلکه تنها باید آن بخشی از فروش را در بر گیرد که بر اثر نقض مورد بحث تحت تأثیر قرار گرفته است.

دادگاه عالی با این ادعای سامسونگ موافقت کرد و در نهایت پرونده را مجدداً به دادگاه محلی ارجاع داد. محاکمه یاد شده قرار است در ۲۴ اردیبهشت ماه ادامه پیدا کند.

قاضی «لوسی کو» در این باره اعلام کرده که موضوع به اپل بستگی دارد که بتواند دادگاه را قانع کند که «ماده تولید» (منظور ماده حقوقی است، یک بخش وضع شده شماره گذاری شده یا یک سند حقوقی مثل یک پیمان یا اعلامیه) ، اشاره به تمام گوشی ها دارد. مفهومی که اپل به آن اشاره می کند، می تواند مبلغ بسیار بالاتری از مفهوم ارائه شده توسط سامسونگ را نصیب اپل نماید.

قاضی یاد شده پیش از این اعلام کرده بود که هیئت منصفه محاکمه اصلی، نسبت به سامسونگ با تعصب برخورد کرده بودند، زیرا آنها با دقت دستورالعمل های هیئت منصفه را مد نظر قرار نداده بودند. در نتیجه نمی دانستند که «ماده تولید» می تواند به هر چیزی به جز گوشی هم اشاره کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده در روزهای اخیر، مقامات ارشد اجرایی دو شرکت قرار نیست در محاکمه آتی شهادت بدهند. با این حال ممکن است «جانی آیو»، مدیر طراحی اپل و «فیل شیلر» معاون ارشد بخش بازاریابی این کمپانی می توانند متن استشهاد خود را بخوانند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato