آیفون 10 عامل اصلی افزایش چشمگیر قیمت موبایل است

آیفون 10 عامل اصلی افزایش چشمگیر قیمت موبایل است

میانگین قیمت فروش موبایل های هوشمند در سه ماهه نخست ۲۰۱۸ به شکل چشمگیری افزایش یافته است. علی رغم گزارش های متعددی که ادعای کاهش تقاضا برای این دیوایس ها را می کنند، گزارش تازه گروه آماری و آلمانی Gfk نشان می دهد میانگین قیمت فروش اسمارت فون ها در سراسر جهان افزایش یافته است.

بنابر این گزارش، میانگین قیمت فروش اسمارت فون ها در سراسر جهان حالا در حال نزدیک شدن به ۴۰۰ دلار است و طی سه ماهه نخست ۲۰۱۸ معادل ۳۷۴ بوده؛ یعنی رشدی ۲۱ درصدی نسبت به میانگین قیمت ۳۱۰ دلاری در سه ماهه نخست ۲۰۱۷. اگرچه این افزایش قیمت، تمام صنعت را به صورت کل تحت پوشش قرار می دهد اما باید اشاره کرد که بخش اعظمی از این افزایش به آیفون های اپل ارتباط دارد؛ یا به صورت خاص، آیفون ۱۰.

آیفون 10

عرضه اسمارت فون پرچمدار اپل باعث شد میانگین قیمت فروش موبایل های آیفون به اندکی کمتر از ۸۰۰ دلار برسد. برای قیاس، میانگین قیمت موبایل های اندرویدی بیشتر به ۲۰۰ دلار نزدیک است. حتی سامسونگ هم که رقابتی تنگاتنگ با اپل در بازار موبایل های پریمیوم دارد موبایل هایش را با قیمت میانگین ۲۵۰ دلار می فروشد.

اهمیت افزایش میانگین قیمت -و رشد ۱۸ درصدی درآمد در سراسر جهان و رسیدن به ۱۲۹.۸ میلیارد دلار- با درنظرگیری کاهش تقاضا برای اسمارت فون ها دوچندان می شود. تخمین زده می شود که در سه ماهه نخست ۲۰۱۸، تنها ۳۴۷ میلیون موبایل فروخته شده باشد که دو درصد از همین بازه زمانی طی سال گذشته میلادی کمتر است. بازارهایی مثل بریتانیا و اسپانیا به ترتیب کاهش ۱۱ و ۷ درصدی تقاضا را تجربه کردند و این رقم در آمریکای شمالی به ۵ درصد می رسد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato