نینتندو سوییچ به فروش 18 میلیون واحدی رسید؛ مدیرعامل نینتندو تغییر خواهد کرد

نینتندو سوییچ به فروش 18 میلیون واحدی رسید؛ مدیرعامل نینتندو تغییر خواهد کرد

نینتندو سوییچ به فروش 18 میلیون واحدی رسید؛ مدیرعامل نینتندو تغییر خواهد کرد

کنسول نینتندو سوییچ تا امروز ۱۷.۷۹ میلیون واحد در سرتاسر جهان فروش رفته که موفقیت بزرگى براى نینتندو به شمار مى رود. لازم به ذکر است تا امروز، ۶۸.۹۷ میلیون نسخه از بازى هاى این کنسول هم فروخته شده اند.

نینتندو فروشى ۲۰ میلیون واحدى را براى سوییچ و فروش ۱۰۰ میلیون نسخه اى را براى مجموع بازى هاى این کنسول طى سال مالى آتى پیش بینى کرده است. بازی Super Mario Odyssey فروشی معادل ۱۰.۴۱ میلیون نسخه را تجربه کرده و Mario Kart 8 Deluxe هم تا کنون ۹.۲۲ میلیون واحد فروش رفته است. با در نظر گرفتن بازی هایی که ناشری به غیر از نینتندو دارند، ۱۲ بازی نینتندو سوییچ تا امروز، فروشی بیشتر از ۱ میلیون نسخه داشته اند.

تاتسومی کیمیشیما که بعد از مرگ ساتورو ایواتا به سمت مدیرعاملى نینتندو رسیده بود، بازنشست می شود و شونتارو فروکاوا ۴۶ ساله که از سال ۱۹۹۴ در نینتندو مشغول به فعالیت است، جایگزین او خواهد شد.

نینتندو وضعیت فروش دیجیتالی بازی ها را هم «خیلی خوب» عنوان کرده است. طبق اطلاعات منتشر شده، فروش دیجیتالی بازی های پلتفرم های نینتندو نسبت به سال گذشته، شاهد افزایش ۸۷ درصدی بوده است.

نینتندو سوییچ

همان طور که انتظار می رفت، عرضه نسخه کلاسیک کنسول SNES هم با موفقیت همراه بوده و تا امروز ۵.۲۸ میلیون واحد از این کنسول فروخته شده است. کنسول دستی نینتندو یعنی ۳DS هم با وجود سال های زیادی که زمان عرضه آن می گذرد، هنوز به حضور پر قدرت خود در بازار ادامه داده و در سال مالی گذشته، ۶.۴۰ میلیون واحد فروش رفته تا آمار فروش کلی این کنسول به رقم ۷۲.۵۳ میلیون واحد برسد.

فعالیت نینتندو در بازار بازی های موبایل هم موفقیت آمیز بوده و این کمپانی، بازی Animal Crossing: Pocket Camp را برای اندروید و ای او اس، طی سال مالی جاری عرضه کرد و با توجه به عملکرد خوب این بازی و سایر بازی های موبایلی نینتندو مانند Super Mario Run و Fire Emblem Heroes، سود این بخش نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، ۶۲ درصد افزایش یافته.

البته چندی پیش گروهی موفق به هک نینتندو سوییچ شدند. ظاهراً این هک امکان اجرای سیستم عامل لینوکس و بازی های غیر مجاز را روی این کنسول فراهم می کند. باید منتظر ماند و دید که این موضوع چه تاثیری روی سود کلی نینتندو طی سال مالی جاری خواهد گذاشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل